banner2

Bakan Kurum, heyelanda hayatını kaybeden kişilerin ailelerini ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Rize'de meydana gelen sel ve heyelanda yaşamını yitirenlerle kaybolan kişinin ailesine ziyarette bulundu.

Gündem 20.07.2021, 22:06 21.07.2021, 00:04
Abone ol
Bakan Kurum, heyelanda hayatını kaybeden kişilerin ailelerini ziyaret etti

Bakan Kurum, Rize’nin Güneysu ilçesine bağlı olan Tepebaşı köyünde gerçekleşen heyelanda kaybolan Halil Arıcı'nın annesi Sabriye, eşi Hatice Arıcı ve kardeşlerini ziyaret ederek Kurban Bayramlarını kutladı, daha sonra arama çalışmaları hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu.

Kurum, ‘Seferberlik halindeyiz, inşallah amcamızı bulacağız, siz hiç merak etmeyin. Sonuna kadar burada olacağız. Amacımız en kısa sürede çalışmaları sonuçlandırmak." diye konuştu.

Hatice Arıcı'nın, ‘Allah hepsinden razı olsun. Biz bu kadar adamı hiç görmedik, hepsi çalışıyorlar. Güneşin altında bayılanlar oldu. Haklarını bize helal etsinler.’ sözlerinin ardından Bakan Kurum, ‘Siz hakkınızı helal edin.’ dedi.

Ardından AFAD koordinasyon sorumlusu ile görüşme gerçekleştirerek çalışmalar hakkında bilgi alan Kurum, AFAD personeli ve gönüllüleri ile bayramlaştı ve helallik istedi.

‘HER TÜRLÜ DESTEK SAĞLANACAK’

Bakan Kurum, daha sonra Ballıdere köyünde Osman ve Hayati Karali'yi ziyarette bulunaral bayramlaştı, heyelanda anneleri Aynur ile kardeşleri Mustafa ve Ayşe Karali'nin hayatını kaybetmesi nedeniyle Karali ailesine başsağlığı diledi. Kurum, Karali ailesinin herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sorarak, her türlü desteğin sağlanacağını vurguladı.

Ardından Asmalıırmak köyüne giden Kurum, sel sularına kapılarak hayatını kaybeden Adem Yanık'ın eşi Havva Yanık ile görüştü. Kurum, Havva Yanık'ın akrabalarının yanında kalmasından dolayı kısa süre içerisinde gerekli olan tüm desteğin sağlanmasını istedi.

Kurum, ziyaretlerin ardından Güneysu ilçe merkezinde çalışmaları inceledi. Sel sularından etkilenen Güneysu Tenzile Erdoğan İlçe Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunan Kurum, çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe'den bilgi aldı.

Kurum, sel sularında kaybolan kişinin bulunması amacıyla Salarha Deresi'nde arama çalışması yürüten JAK timleri ile AFAD görevlilerini de ziyaret etti.

‘HEPİNİZ BİRER KAHRAMANSINIZ’

Çalışmalara katılan görevlilerin bayramını kutlayan Kurum, "Hakkınızı helal edin. Hepiniz birer kahramansınız. Bir an önce sonuç almak için canla başla çalışıyorsunuz." diye konuştu.

Kurum, Muradiye beldesinde çöken evde hayatını kaybeden Cemal-Hacer Mert çiftinin çocuklarına da Rize merkezdeki evlerinde ziyarette bulundu. Çiftin çocuklarına başsağlığı dileyen Kurum, aileye yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!