banner2

Bakan Kurum duyurdu: İşte sel felaketinde zarar gören konutlarda son durum

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kastamonu'daki sel felaketinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bakan Kurum, ''Şu anda Kastamonu Bozkurt, Sinop Ayancık ve Bartın'da sağlıklı ve güvenli 1196 konut ve yöresel mimariye uygun köy evlerimizin inşasında artık son aşamaya geldik. Etaplar halinde konutlarımızı yeni sahiplerine teslim edeceğiz. Kastamonu, Abana ve Bozkurt'ta selde hasar gören tüm sanayi sitelerinin inşaatını tamamladık'' dedi.

Gündem 11.08.2022, 11:04 11.08.2022, 11:21
Abone ol

Bundan bir yıl önce Kastamonu'da yaşanan sel felaketi nedeniyle birçok insan hayatını kaybederken onlarca ev ve köprü yıkıldı. Kastamonu'da tarihte görülmemiş sel felaketinin ardından hükümet harekete geçerken sağlıklı ve güvenli 1196 konut, yöresel mimariye uygun köy evlerinin inşasına başladı. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kastamonu'daki sel felaketinin yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, afetten zarar gören tüm yerlerde vatandaşları yeni evlerine kavuşturduklarını, çocukların zihninden o acı görüntüleri de sildiklerini belirtti.

BAKAN KURUM: SON AŞAMAYA GELİNDİ

Selden zarar gören şehirlerde şimdi yeni bir hayat başladığına dikkati çeken Kurum, "Şu anda Kastamonu Bozkurt, Sinop Ayancık ve Bartın'da sağlıklı ve güvenli 1196 konut ve yöresel mimariye uygun köy evlerimizin inşasında artık son aşamaya geldik. Etaplar halinde konutlarımızı yeni sahiplerine teslim edeceğiz. Yeni Bozkurt için inşa ettiğimiz meydanımızın hemen yanındaki yeni ticaret alanımızda ilk dükkanlar açıldı, diğer dükkanlara dair çalışmalarımız sürüyor." bilgisini paylaştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!