Bakan Kurum'dan muhalefete hodri meydan: 2023 seçimleri cesurlar ile kaçak güreşenlerin mücadelesi olacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, muhalefete “Hodri meydan” diyerek, 2023 seçimlerinin ehliyet ile kifayetsizliğin, nitelik ile yetersizliğin, cesurlar ile kaçak güreşenlerin mücadelesi olacağını söyledi.

Gündem 29.07.2022, 22:45
Bakan Kurum'dan muhalefete hodri meydan: 2023 seçimleri cesurlar ile kaçak güreşenlerin mücadelesi olacak

Bursa'da, "Türkiye'nin Çınarı Yeşil Bursa Tarihi Mirasıyla Geleceğe Taşınıyor Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni"ne katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2023 yılında yapılacak seçimlerin büyük önem taşıdığını belirterek, "Biz milletimizle çalışmaya, milletimizle yürümeye, milletimizle büyük başarı hikâyelerini yazmaya devam edeceğiz." dedi.

Bakan Kurum, bugün düzenlenen törenlerde, Bursa'da toplam yatırım bedeli 2 milyar lira olan; 3 bin 689 konut ile 541 dükkânın bulunduğu dev 6 projenin temelini attı ve gerçekleştirilen projelerin açışını yaptı.

BİZE TÜRKİYE YETER, BİZE BURSA YETER

Bakan Murat Kurum, konuşmasında muhalefete sert çıkarak, "Biz buradayız ve diyoruz ki; 'Rüzgar olsanız şu ulu çınarın yaprağını bile sallayamazsınız!' Varsın küresel odaklar size masa açsınlar, varsın Türkiye düşmanları sizinle aynı dili kullansınlar, varsın millete husumeti olanlar sizinle yan yana dursunlar! Bize aziz milletimiz yeter, bize Türkiye yeter, bize Bursa yeter." ifadelerini kullandı.

SİZLERE GEREKEN CEVABI SANDIKTA VERECEKTİR

Bursa'dan muhalefete, "Hodri meydan" diye seslenen Bakan Murat Kurum, "Kurduğunuz oyunlar boşa çıkacak, büyükelçilerin masasında yaptığınız hesaplar çarşıda bozulacak, yanlış hesabınız mutlaka sandıktan dönecektir! Aziz milletimiz, büyük Türkiye'nin mimarı Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Cumhur İttifakı'nı rekor bir oyla destekleyerek sizlere gereken cevabı sandıkta verecektir." şeklinde konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YENİ DÖNEM

Bakan Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle ilgili bilgileri Ağustos ayında paylaşacağını belirtirken kentsel dönüşümde yeni bir döneme girildiğinin de müjdesini şu ifadelerle verdi:
"Şimdi, inşallah, kentsel dönüşümde de yeni bir döneme giriyor; belediyelerimizin İller Bankası'ndan aldıkları kredilerin faizinin yarısını biz karşılıyoruz. Bu kararla birlikte artık belediyelerimiz kentsel dönüşümü çok daha rahat ve hızlı yapacaklar. Gayemiz milletimizin can ve mal sağlığını korumak. Çünkü biz, milletimizi çok seviyoruz. Çünkü biz Bursa'yı çok seviyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!