banner2

Bakan Koca Hatay'da! Defne Devlet Hastanesi'ndeki çalışmaları inceledi

Bakan Koca Hatay'da Defne Devlet Hastanesi inşaat alanında inceleme yaptı. Bir depremzede ile sohbet eden Bakan Koca, yaraları tamamen sarmadan önce Hatay'ı bırakmayacaklarını söyledi.

Gündem 31.03.2023, 13:37 31.03.2023, 14:21
Abone ol

Asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardıdan yaklaşık 2 ay geçerken Türkiye yaralarını sarmaya devam ediyor.

YIKILAN HASTANELER YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

Depremzedelerin kalıcı afet konutları ile birlikte deprem bölgesinde zarar gören hastaneler de yeniden inşa ediliyor. Defne Devlet Hastanesi de devlet tarafından inşa edilen hastanelerden birisi. Bakan Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından temeli atılan hastanedeki çalışmaları inceledi.

'HASTANELERİ BİTİRENE KADAR BURADAYIZ'

Bakan Koca bölgede inceleme yaparken vatandaşlar tarafından karşılandı. Bakan Koca bir kadına bir isteği olup olmadığını sordu ve "Cana gelmesin önemli değil. Hastaneyi hızla yapalım istiyoruz. Var mı bizden bir arzunuz?" dedi.

"Arzumuz yaralarımız sarmak bizi terk etmeyin Hatay'ı bırakmanızı istemiyoruz." sözleriyle gözyaşlarını tutamayan depremzedeyi teselli eden Koca, şu şekilde konuştu:

Biz buradayız. Bırakmayız Allah'ın izniyle bu hastaneleri bitireceğiz. Bitirene kadar burdayız. Hatay'ı tarihi dokusuyla hep birlikte koruyacağız inşallah.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!