Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Koca duyurdu: Doktoru darbeden şahıslar gözaltına alındı

Bakan Koca duyurdu: Doktoru darbeden şahıslar gözaltına alındı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezinde bir doktora saldıran iki zanlının gözaltına alındığı bildirildi. Bakan Koca, zanlıların savcılığa sevk edilmesini beklediğini söyledi.

Gündem

23.01.2024, 21:29

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Van'daki bir hastanede hasta yakınlarının doktoru darp eden zanlıların gözaltına alındığını bildirdi. 

Koca, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezinde hasta yakınlarınca bir doktorun darbedilmesine tepki gösterdi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Merkezde yaşanan şiddet olayında "bir hekim arkadaşının" yaralandığını anımsattı.

Acil serviste bir hastaya müdahale edilirken olayın gerçekleştiğini aktaran Koca, hadisenin hasta ile bir hasta yakınının tıbbi bir konuda hekimden daha fazlasını biliyormuşçasına tavır almasıyla başlayıp şiddete dönüştüğünü belirtti.

İzmir'i PKK yaktı! Sabotajı örgütün şehir yapılanması üstlendi: 'Diyarbakır'daki yangının intikamını aldık' İzmir'i PKK yaktı! Sabotajı örgütün şehir yapılanması üstlendi: 'Diyarbakır'daki yangının... Haberi Görüntüle

İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Koca, paylaşımında, "Bir uzmana saygısızlık, hekime şiddet asla bağışlanamaz. Şu an, hukuken 'zanlı' sıfatını taşıyan iki kişi gözaltına alınmıştır. İfadeleri alındıktan sonra tutuklama talebiyle savcılığa sevk edilmelerini bekliyoruz. Sağlık camiası adına hekim arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum." ifadesini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading