banner2

Bakan Kirişçi kötü haberi duyurdu: İstanbul'da yağış olmazsa...

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, katıldığı toplantıda kritik açıklamalarda bulundu. Kirişçi, İstanbul'da herhangi bir yağış olmaması halinde barajlarda 4 aylık ihtiyacı karşılayacak kadar su kaldığını aktardı.

Gündem 24.11.2022, 13:45
Abone ol
Bakan Kirişçi kötü haberi duyurdu: İstanbul'da yağış olmazsa...

Tarım ve Orman Bkanı Vahit Kirişçi, Tarım Varsa Hayat Var Projesi kapsamında 'Türkiye Tarım Politikaları Toplantısı' DSİ 14. Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıya katıldı.

'4 AYLIK İHTİYACIMIZI KARŞILAYACAK SUYUMUZ VAR'

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlyan Kirişçi, şuları aktardı:

Bazı bölgelerimiz var geçtiğimiz yıllara göre barajlardaki doluluk anlamında uzun yıllar ortalamasının gerisinde bazıları da uzun yıllar ortalaması olmasa da önceki yıla göre daha yüksekte. İstanbul için bugün herhangi bir yağış olmasa da bizim barajlarımızda 4 aylık ihtiyacımızı karşılayacak suyumuz var. 2002'de tüm Türkiye'de depolarımızda tutabildiğimiz suyun miktarı 133 milyar metreküptü. Yusufeli Barajı da dahil olunca bu 185 milyar metreküpe çıkacak. 2003'e göre yüzde 40 gibi de bir artış olacak. Bizden çok yerel yönetimlere de iş düşüyor. Bazı şehirlerimizde kayıp oranı yüzde 45-55. Ankara için 8 aylık suyumuz var.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!