Bakan Karaismailoğlu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde başlayan asfalt bakım çalışmasını inceledi. Edirne istikametine saat 00.00 sıralarında başlayan çalışmalar, saat 10.00 sıralarında tamamlandı. Köprüde başlayan çalışmalar havadan görüntülendi.

Gündem 14.08.2022, 15:49
Bakan Karaismailoğlu Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde başlayan Asfalt Bakım çalışmasını inceledi. Gecenin ilerleyen saatlerinde FSM Köprüsü'ne gelen Karaismailoğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

EN YOĞUN TRAFİK AKIŞI OLAN KÖPRÜLERDEN BİRİ

FSM Köprüsü'nün dünyanın en yoğun Trafik akışı olan köprülerinden olduğunu belirten Karaismailoğlu, köprünün günlük ortalama 240 bin aracın seyahat ettiği çok önemli ulaşım yolları arasında yer aldığını söyledi. Bu yoğunluk nedeniyle köprünün asfaltında bozulmalar yaşandığını kaydeden Karaismailoğlu, "O bozulmaları ortadan kaldırmak, burayı daha konforlu ve güvenli haline tekrar döndürmek için arkadaşlarımızla gecenin bu saatinde önemli bir çalışma yapıyoruz. Çalışmamıza hafta içi değil mesai saatinin olmadığı cumartesiyi pazara bağlayan gece başladık. Sabah 10.00 itibarıyla da bitirmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımıza en az sıkıntı yaratacak şekilde bu problemi de ortadan kaldırıp Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü konforlu ve güvenli hale getireceğiz tekrar" dedi.

İstanbul Boğazı'nda 4 karayolu geçişi bulunduğunu hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, günlük ortalama FSM Köprüsü'nden 240 bin, Avrasya Tüneli'nden yaklaşık 60 bin, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden 200 bin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden de 110 bin araç geçtiğini dile getirdi. 

"TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR TARAFINDA 5 BİNE YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞIMIZ VAR"

Karaismailoğlu,"Hakikaten Türkiye'nin dört bir tarafında; doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi fark etmiyor. 5 bine yakın şantiyemizde şu anda emek veren 700 bine yakın çalışma arkadaşımız var. Bu çalışmaların hepsi ülkemizin geleceği, vatandaşımızın ve milletimizin daha iyi şartlarda yaşaması ve daha konforlu seyahat edebilmesi için. Biz de özverili çalışma ekibimizle birlikte olarak onlara hem moral ve motivasyon vermek, hem de buradaki çalışmaları ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere onlarla birlikteyiz" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!