banner2

Bakan Karaismailoğlu deprem bölgesinde! Normal hayata dönüş için eğitimin başlaması çok önemli

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adıyaman'da önemli açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu bugün Adıyaman'ın 5 ilçesinde eğitime başlandığını aktararak, afet bölgesinde eğitimin başlamasının hayatın normalleşmesi adına önemli olduğunu söyledi.

Gündem 27.03.2023, 15:46 27.03.2023, 16:55
Abone ol
Bakan Karaismailoğlu deprem bölgesinde! Normal hayata dönüş için eğitimin başlaması çok önemli

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi sonrası bakanlar bölgede çalışmaları incelemeye ve yaraların sarılmasına yardımcı olmaya çalışıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bugün Adıyaman'da Beşpınar Eğitim Kampüsü'ndeki öğrencilerle bir araya geldi.

5 İLÇEDE EĞİTİM BAŞLADI

Adıyaman'da 5 ilçede bugün eğitime başlandığını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, Beşpınar Eğitim Kampüsü alanında LGS ve YKS'ye hazırlanan 1200 öğrencinin  bugün eğitim görmeye başladığını aktardı.

NORMAL HAYATA DÖNÜŞ İÇİN EĞİTİMİN BAŞLAMSI ÖNEMLİ

Bugün Adıyaman'ın da aralarında olduğu bazı kentlerde eğitimin yeniden başladığını vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, "Bizler şehir merkezinde Beşpınar Eğitim Kampüsü'nü inşa ettik. Çok değerli ekip arkadaşlarımız, çalışma arkadaşlarımız çok yoğun bir mücadele vererek çadırları kurarak bir eğitim kampüsü oluşturdu. Bugün itibariyle 1200 öğrencimizi burada eğitime başlattık. Burada hem YKS hem LGS sınavlarına hazırlanacaklar. Bu kadar sıkıntılı günlerden sonra artık normal hayata dönüş için bunlar önemli çabalar. Öğrencilerimiz hem eğitimlerine tekrar geri dönmüş oluyorlar hem de sosyal hayata katılmış oluyorlar" diye konuştu.

ONLARIN DERTLERİYLE DERTLENİYORUZ

Deprem felaketinin izlerinin silinmesi adına da yoğun şekilde çalışıldığını anlatan Karaismailoğlu, "Türkiye gibi güçlü hedefleri olan Türkiye'ye yakışan çalışmalar bunlar. Bizler de bütün bakan arkadaşlarımızla birlikte bölgelerimizde vatandaşlarımızla birlikteyiz, onların derdiyle dertleniyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!