banner2

Bakan Karaismailoğlu deprem bölgesinde: Çok daha güçlü şehirler kuracağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, deprem bölgesi Adıyaman’da son durumu açıkladı. Bakan Karaismailoğlu, ''Yaşadığımız acı günleri birlikte tarihe gömeceğiz. Açılan yaraları hızla hep birlikte iyileştireceğiz. Çok daha güçlü, gelişmiş şehirleri hep birlikte kuracağız.'' dedi.

Gündem 01.04.2023, 13:06 01.04.2023, 13:51
Abone ol

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenen Adıyaman'da açıklamalarda bulundu. 

DAHA DA GÜÇLENEREK ÇALIŞMALARIMIZI TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜYORUZ

Bakan Karaismaloğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın her birinden baş sağlığı diliyorum. Depremin ilk gününden itibaren buradayız. Bugün 55’inci gün. Her geçen gün daha da güçlenerek çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. 

Hızlıca herkesi konteyner ve prefabrik kentlere taşımak kalıcı konutlara taşınana kadar daha düzenli hayat sunmak için büyük çaba sarf ediyoruz. 

UMUT DOLU AYDINLIK YARINLARIN TEMELİNİ HEP BİRLİKTE ATIYORUZ

Tüm altyapısıyla vatandaşlarımızı rahat ettirecek konteyner ve prefabrik kentleri yaygınlaştırıyoruz. 

Depremden etkilenen tüm illerimizi yeniden ihya etmek için ilk andan itibaren gecemizi gündüzümüze katarak bütün ekibimizle çalışıyoruz. 

Umut dolu aydınlık yarınların temellerini hep birlikte atıyoruz. 

Adıyaman’da 1700 ailemizde yaklaşık 7 binin üzerinde Adıyamanlı kardeşimizi barındırıyoruz. Kurulum çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 

ŞEHİRLERİ AYĞA KALDIRANA KADAR KARDEŞLERİMİİZN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

İlk günden itibaren buradaydık, şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırana kadar kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. 

Bölgemizin kültürel özelliklerini taşıyan yapıları ve sosyal donatıları ile Adıyamanlıları ve bütün deprem bölgesindeki illerimizi yeniden inşa edeceğiz. 

Yaşamı tekrar ihya ederken bölgeyi kısa sürede Türkiye’nin parlayan yıldızı haline getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. 

ÇOK DAHA GÜÇLÜ ŞEHİRLERİ KURACAĞIZ

Yaşadığımız acı günleri birlikte tarihe gömeceğiz. Açılan yaraları hızla hep birlikte iyileştireceğiz. Çok daha güçlü, gelişmiş şehirleri hep birlikte kuracağız. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!