Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Gül'den Konya'daki katliama ilişkin açıklama

Bakan Gül'den Konya'daki katliama ilişkin açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Konya'da meydana gelen silahlı saldırıya ilişkin, "İlk bulgulara göre bu konunun etnik bir temele dayanmadığı konusunda tespitleri var" dedi.

Gündem

23.01.2024, 21:57

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yaşanan olaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saldırıya ilişkin ilk bulgularda saldırının etnik temele dayanmadığını tespit ettiklerinden bahseden Gül, Türkiye'de kimsenin birliği bozamayacağını söyledi.

Gül, olayın sonuna kadar takipçileri olacaklarını belirterek, bu konuda tüm kurumların çalıştığından bahsetti. Gül aileye ve Konya'ya başsağlığı diledi.

Yunanistan'ı patlatacaklar diyen Cihat Yaycı: 'Kuzey' dediği ülke 'güney'i almak için gelecek Yunanistan'ı patlatacaklar diyen Cihat Yaycı: 'Kuzey' dediği ülke 'güney'i almak... Haberi Görüntüle

7 KİŞİ TOPRAĞA VERİLDİ

Konya'nın Meram ilçesinde, silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren 7 kişi son yolculuğuna uğurlandı. Yaşar, Barış, Serap, Serpil, İpek, Metin ve Sibel Dedeoğulları'nın cenazeleri, merkez Karatay ilçesinden Saraçoğlu Mezarlığına getirildi. Cenaze namazlarının ardından kurbanların tabutları bir süre omuzlarda taşındı, dualar eşliğinde toprağa verildi.

İspanya-İngiltere EURO 2024 final maçı ne zaman, saat kaçta? İspanya-İngiltere EURO 2024 final maçı ne zaman, saat kaçta? Haberi Görüntüle

GÖZALTI SAYISI 13 OLDU

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Meram'da gerçekleşen silahlı saldırıyla ilgili gözaltı sayısının 10’dan 13’e yükseldiğini duyurdu.

Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, Meram ilçesinde dün 7 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgisi olduğu düşünülen 10 kişinin gözaltına alındığı anımsatıldı.

Açıklamada, yürütülen soruşturmada gelinen aşamada, halen firari olan şüphelinin ailesinden 3 kişinin daha gözaltına alınması ile toplam gözaltı sayısının 13 olduğu kaydedildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading