banner2

Bakan Gül'den Konya'daki katliama ilişkin açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Konya'da meydana gelen silahlı saldırıya ilişkin, "İlk bulgulara göre bu konunun etnik bir temele dayanmadığı konusunda tespitleri var" dedi.

Gündem 31.07.2021, 21:09 31.07.2021, 22:59
Abone ol
Bakan Gül'den Konya'daki katliama ilişkin açıklama

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yaşanan olaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saldırıya ilişkin ilk bulgularda saldırının etnik temele dayanmadığını tespit ettiklerinden bahseden Gül, Türkiye'de kimsenin birliği bozamayacağını söyledi.

Gül, olayın sonuna kadar takipçileri olacaklarını belirterek, bu konuda tüm kurumların çalıştığından bahsetti. Gül aileye ve Konya'ya başsağlığı diledi.

7 KİŞİ TOPRAĞA VERİLDİ

Konya'nın Meram ilçesinde, silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren 7 kişi son yolculuğuna uğurlandı. Yaşar, Barış, Serap, Serpil, İpek, Metin ve Sibel Dedeoğulları'nın cenazeleri, merkez Karatay ilçesinden Saraçoğlu Mezarlığına getirildi. Cenaze namazlarının ardından kurbanların tabutları bir süre omuzlarda taşındı, dualar eşliğinde toprağa verildi.

GÖZALTI SAYISI 13 OLDU

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Meram'da gerçekleşen silahlı saldırıyla ilgili gözaltı sayısının 10’dan 13’e yükseldiğini duyurdu.

Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, Meram ilçesinde dün 7 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgisi olduğu düşünülen 10 kişinin gözaltına alındığı anımsatıldı.

Açıklamada, yürütülen soruşturmada gelinen aşamada, halen firari olan şüphelinin ailesinden 3 kişinin daha gözaltına alınması ile toplam gözaltı sayısının 13 olduğu kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!