banner2

Bakan Göktaş'tan anne ve babalara dikkat çeken çağrı: 'Gözünden Sakındığını Dijitalden Sakın'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile RTÜK arasında “Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesine İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalandığını hatırlatan Bakan Göktaş, anne ve babalara seslenerek çocuklarına ait görüntüleri sosyal medyada paylaşmamalarını istedi.

Gündem 01.10.2023, 01:03 01.10.2023, 01:43
Abone ol

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı çağrı anne ve babalardan çocuklarının görüntülerini dijital medyadan uzak tutmalarını istedi. 

Geçtiğimiz perşembe günü Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) arasında Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesine İlişkin İş Birliği Protokolü imzalandı.

RTÜK İLE PROTOKOL İMZALANDI

Bakanlık ve RTÜK arasında Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesine İlişkin İş Birliği Protokolü’nün imzalandığını duyuran Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 2023-2028 Türkiye Çocuk Hakları Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nın da bir parçası olduğunu belirterek, sosyal medya hesabından anne ve babalara seslendi.

Göktaş sosyal medya hesabından paylaştığı kamu spotunda şu ifadeleri kullandı:

"Bu kapsamda hazırladığımız “Gözünden Sakındığını Dijitalden Sakın” kampanyasının da çocuklarımızın djital risklerden korunması, kişisel verilerinin muhafazası ve mahremiyetin sağlanması noktasında büyük bir farkındalık oluşturacağına inanıyorum.

"ÇOCUKLARINIZ SİZİN İÇİN ÇOK KIYMETLİLER"

Bu vesileyle anne babalara seslenmek istiyorum.

Çocuklarınız her şeyden önce sizin için çok kıymetliler, biliyoruz. Elbette çocuğunuzla anılarınızı çevrenizle paylaşmak da isteyebilirsiniz. Karne sevincini, keyifli bir diyaloğunuzu, doğum gününü, komik bir yüz ifadesini, gülen yüzünü…

Ancak onların görsellerini kullanmanın, çocuklarımızı birer meta haline getirme aracı olmasına fırsat vermememiz gerektiğini ve #BeniPaylaşma diyebileceklerini hatırlatmak istiyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!