banner2

Bakan Göktaş, köpek saldırısına uğrayan küçük kızın ailesiyle görüştü: Her türlü destek verilecek

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde yaşayan bir aile 6 yaşındaki çocuklarının köpek saldırısına uğramasının ardından hak arama mücadelesine girdi. Ancak küçük kıza saldıran köpek, sahipleri tarafından olay yerinden kaçırıldı ve olay anına ilişkin görüntülerin ise silindiği belirlenmişti.

Gündem 21.09.2023, 22:32 21.09.2023, 23:39
Abone ol
Bakan Göktaş, köpek saldırısına uğrayan küçük kızın ailesiyle görüştü: Her türlü destek verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, İstanbul Esenyurt'ta bir sitede beslenen köpeklerin saldırısına uğrayan 6 yaşındaki kız çocuğunun ailesiyle görüştü. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurul görüşmeleri için gittiği ABD'deki heyette yer alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, travma yaşayan küçük kız çocuğu ile özel olarak görüştü.

MADDİ VE MANEVİ DESTEK SAĞLANIYOR

İstanbul İl Müdürlüğüne bağlı ekipler aracılığıyla aile ile görüşen Bakan Göktaş, "Hakikaten çok üzüldüm, hem de yanınızda olduğumuzu bilmenizi istedim. Aynı zamanda bu konuda bir önlem almamız lazım. Bu konuda çalışmaları gerekli bakanlarımıza da söyledim, ilettim." diye konuştu.

Aileye ilk etapta psikolog, çocuğa ise pedagog desteğinin başlatıldığı bildirildi. Bakanlık, aileye oluşabilecek masraflar için bir yıl boyunca aylık 3 bin 600 liralık maddi destek de sağlayacak.

GÖRÜNTÜLERİ SİLİP; KÖPEĞİ KAÇIRDILAR

Saldırı anına ait güvenlik kamerası kayıtlarının silindiğini söyleyen küçük kızın babası Veysel E, çocuğuna saldıran köpeği ararken bir şok daha yaşadı.

Kızına kuduz tedavisi başlatılması için saldıran köpeği bulmaya çalışan baba, başıboş hayvanın kaçırıldığını öğrendi. Olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunan baba Veysel E., Esenyurt Belediyesi’ne ve kaymakamlığa başvurduğunu ancak ilgilenen olmadığını ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!