banner2

Bakan Çavuşoğlu'ndan Rusya-Ukrayna Savaşı mesajı! 'Ukrayna için adil bir barış olması gerekiyor'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, öldürülen Japonya'nın eski Başbakanı Şinzo Abe'nin cenazesi için gittiği Japonya'da konuştu. Çavuşoğlu, Rusya ve Ukrayna'nın bunu idrak etmesi durumunda müzakere masasına oturabileceğini belirtti. Türkiye'nin iki lideri bir araya getirmek için çaba sarf ettiğini de dile getirdi.

Gündem 26.09.2022, 13:20 26.09.2022, 21:03
Abone ol
Bakan Çavuşoğlu'ndan Rusya-Ukrayna Savaşı mesajı! 'Ukrayna için adil bir barış olması gerekiyor'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Japonya'nın eski Başbakanı Şinzo Abe'nin cenaze töreni için gitti Tokya'da konuştu. 

Savaşın kazananı olmadığını belirten Çavuşoğlu, "Savaşın kazananın olmadığını söylüyoruz. Her iki taraf da bunu idrak ettiğinde müzakere masasına dönmeleri mümkün." sözlerine yer verdi. 

'UKRAYNA İÇİN ADİL BİR BARIŞ OLMASI GEREKİYOR'

Ukrayna için adil bir barış olması gerektiğini çünkü Ukrayna'nın işgal ettiğini belirten Çavuşoğlu, "Adil bir barışın olması lazım, tabii özellikle Ukrayna için. Çünkü işgal edilmiş topraklar Ukrayna'nın. Tabii bu iki ülkenin dışında savaşın devam etmesini isteyen aktörlerin de ikna edilmesi gerekiyor." diye konuştu. 

'TÜRKİYE OLARAK UMUDUMUZU KAYBETMEDİK' 

Türkiye'nin barış için umudunu kaybetmediğini ifade eden Çavuşoğlu, "Türkiye olarak umudumuzu kaybetmiş değiliz, çabalarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Her iki lideri bir araya getirip liderler düzeyinde karar almak amacımız." sözlerini kaydetti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!