banner2

Bakan Çavuşoğlu'ndan son dakika İsveç açıklaması: NATO üyeliğinin yoluna mayın döşüyorlar

Son dakika haberleri... Bakan Çavuşoğlu İsveç'in NATO üyeliği ile ilgili yeni açıklamasında 'Terör örgütleri özellikle İsveç'in NATO üyeliğinin yoluna mayınlar döşüyor. İsveç bu mayınlara bilerek basıyor. İstese temizler.' şeklinde konuştu

Gündem 04.02.2023, 17:53 04.02.2023, 19:08
Abone ol
Bakan Çavuşoğlu'ndan son dakika İsveç açıklaması: NATO üyeliğinin yoluna mayın döşüyorlar

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İsveç'in NATO üyeliği ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Çavuşoğlu, 'Terör örgütleri özellikle İsveç'in NATO üyeliğinin yoluna mayınlar döşüyor. İsveç bu mayınlara bilerek basıyor. İstese temizler.' şeklinde konuştu.

Bakan Çavuşoğlu, AK Parti Alanya Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin terörle 40 yıldır mücadele ettiğinin altını çizen Çavuşoğlu  bu konuda beklediği desteği göremediğini belirtti. Çavuşoğlu, İsveç'i kastederek bu ülkede terör örgütü üyelerinin cirit attığınıifade etti.

"TERÖRİSTLER İSVEÇ SOKAKLARINDA CİRİT ATIYOR"

Bakan Çavuşoğlu, İsveç'in terör örgütü PKK ve Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına yönelik tutumuna tepki gösterek, "Her gün bölücü başının fotoğraflarıyla, terör örgütünün paçavralarıyla (teröristler) senin sokaklarında cirit atıyor. Diğer taraftan ifade özgürlüğü deyip Kur'an-ı Kerim'in yakılmasına izin vereceksin, Türkiye'ye karşı her türlü alçaklığa müsaade edeceksin, sonra 'ben NATO'ya üye olacağım' diyeceksin. Bu mümkün mü arkadaşlar?" dedi. 

"TERÖR ÖRGÜTLERİ İSVEÇ'İN NATO ÜYELİĞİNİN YOLUNA MAYIN DÖŞÜYOR"

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström'ün Türkiye-İsveç-Finlandiya arasında imzalanan mutabakat zaptında din konusunun olmadığı yönündeki açıklaması hakkında da konuşan Bakan Çavuşoğlu, "Peki orada mantıklı olacaksın, sağduyulu olacaksın, ahlaklı olacaksın diye yazıyor mu kardeşim? İnsanların kutsal değerlerine saygı duyacaksın diye yazıyor mu? Bunları yazmaya gerek var mı? Bir kere bu en temel insanlık görevi." açıklamasında bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, "Bu terör örgütleri, bu radikaller, bu ülkelerin özellikle İsveç'in NATO üyeliğinin yoluna mayınlar döşüyor. Finlandiya'yı biz ayrı tutuyoruz ama İsveç bu mayınlara bilerek basıyor. İstese bu mayınları temizler. Sana kalmış, temizleyebilirsin, üzerine basarsın. Üzerine basarsan patlarsın. Hiç kimse kusura bakmasın, sözünde durmayan hiç kimseyi bu şekilde ödüllendiremeyiz. Mutabakatın yükümlülüklerini yerine getirenle otururuz, konuşuruz. Türkiye olarak da Cumhurbaşkanımızın (Recep Tayyip Erdoğan) liderliğinde bir söz verdiğimiz zaman, sözümüzü tutarız, sözümüzün her zaman arkasındayız." dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!