Bakan Çavuşoğlu'ndan mülteci açıklaması: Geri gönderme çalışmalarımız başladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, mültecilerin ülkelerine geri gönderilmesi için İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere, tüm kurumlarda çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Gündem 12.09.2021, 16:08 12.09.2021, 17:02
Abone ol
Bakan Çavuşoğlu'ndan mülteci açıklaması: Geri gönderme çalışmalarımız başladı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Gençlik Merkezi'nde, 28 Temmuz'da çıkan orman yangınlarında traktörleri kullanılamaz hale gelen 16 çiftçiye yeni traktörlerinin teslim edilmesi için düzenlenen törene katılım sağladı.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, mültecilerin güvenli bir şekilde ülkelerine gönderilmesi için uluslararası toplumdan destek görmeye başladıklarını ifade etti.

Bakan Çavuşoğlu, mültecilerin koronavirüsle birlikte bütün dünyada sorun olduğunu ifade ederek, "Artık mültecilerin güvenli şekilde ülkelerine döndürülmesi, gönderilmesi için uluslararası toplumdan daha iyi bir destek görmeye başladık. Bu işin ciddiyetini biraz anladılar. Başta BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'yle Suriyeliler başta olmak üzere mültecilerin ülkelerine döndürülmesi için çalışmalarımız var.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!