banner2

Bakan Çavuşoğlu'ndan Miçotakis'e yanıt: Nereye ne zaman geleceğimize biz karar veririz

Yunanistan'ın provokasyonlarıyla ilgili konuşan Bakan Çavuşoğlu, ''Türkiye'nin gözde ülke olması Yunanistan'ı çıldırtıyor. Atina ile planlanmış bir görüşme yok. Böyle bir girişim de yok. Yunanistan’ın esas rahatsızlığı Türkiye’nin son zamanlarda çok önemli bir aktör olması''' açıklamasında bulundu. 'Şam ile görüşme olacak mı?' sorusunu yanıtlayan Çavuşoğlu, ''İkili görüşme yok, rehin takası konusunda arabuluculuk yapıyoruz. İstihbarat düzeyinde görüşmeler devam ediyor'' dedi.

Gündem 14.09.2022, 16:01 14.09.2022, 16:50
Abone ol
Bakan Çavuşoğlu'ndan Miçotakis'e yanıt: Nereye ne zaman geleceğimize biz karar veririz

Son dakika haberi! Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşpğlu, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in sözlerine "Ne zaman nereye geleceğimize biz karar veririz" şeklinde tepki gösterdi.

'TÜRKİYE'NİN GÖZDE ÜLKE OLMASI YUNANİSTAN'I ÇILDIRTIYOR'

"Türkiye'nin gözde ülke olması Yunanistan'ı çıldırtıyor" diyen Bakan Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler'in (BM) gelecek toplantısında Türkiye'nin Yunanistan ile herhangi bir temas planı olmadığını kaydetti.

TÜRKİYE'Yİ TEMSİLEN CENAZEYE ÇAVUŞOĞLU KATILACAK

Çavuşoğlu, ayrıca 19 Eylül'de İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenecek olan 2. Elizabeth'in cenaze törenine Türkiye'yi temsilen kendisinin katılacağını duyurdu. 

İSRAİL'LE KARŞILIKLI BÜYÜKELÇİ ATAMASI

Diğer taraftan, İsrail'e büyükelçi atanması hususunda kararname taslağının hazır olduğunu belirten Bakan, "Karaname taslağını, Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz. Kapsamlı bir kararname olacak" diye konuştu. 

'AZERBAYCAN İLE DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZ'

Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki gerginliğe ilişkin de açıklama yapan Çavuşoğlu, "Azerbaycan ile sonuna kadar dayanışma içindeyiz" dedi. 

ABD İLE F-16 GÖRÜŞMELERİ

F-16’larla ilgili siyasi düzeyde ve teknik düzeyde herhangi bir sorun yok. Yani askerlerimiz arasında yapılan görüşmelerde herhangi bir problem yok. Türkiye’ye verilecek F-16’ların, ABD ve NATO için de önemli olduğu vurgulanıyor, altı çiziliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!