banner2

Bakan Çavuşoğlu: En geç 1 seneye evler hazır olacak

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile yangında zarar gören Manavgat’ın Kalemler mahallesinde açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, yangın bölgesinde yapılacak evlerin en geç bir sene içerisinde hazır olacağını kaydetti.

Gündem 04.08.2021, 15:03 04.08.2021, 16:00
Abone ol

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile yangında zarar gören Manavgat’ın Kalemler mahallesinde açıklamalarda bulundu.

Yangında maddi zarar gören vatandaşların evlerinin en geç 1 yıl içerisinde hazır olacağını söyleyen Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

Rüzgar yine bugün kuvvetli. Yangınla mücadeledeki önümüzdeki en büyük engel rüzgar. Gündoğmuş merkezde yangın kontrol altına alınsa da ilçeden Alanya ve Manavgat tarafından sahile inmeye çalışan yangına müdahale devam ediyor.

Hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Bir ay içerisinde örnek evimiz burada (Manavgat) inşa edilmiş olacak. En geç 1 sene içinde evlerimizi yapıp vatandaşlara teslim edeceğiz.

Yangından etkilenen vatandaşlara yapacağımız 50 bin liraya kadar olan yardımların ilk başta 10 bin lirasını hesaplarına yatırdık.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!