banner2

Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya hiçbir terör suçlusunu iade etmedi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya ile imzaladığı iade mutabakatına ilişkin konuştu. Bakan Bozdağ, iki ülkenin de henüz hiçbir terör suçlusunu iade etmediğini söyledi.

Gündem 20.08.2022, 14:49
Abone ol
Bakan Bozdağ: İsveç ve Finlandiya hiçbir terör suçlusunu iade etmedi

NATO üyeliğine başvuran ve şimdiye kadar PKK ve hain terör örgütü FETÖ mensuplarının iadesine karşılık vermeyen İsveç ve Finlandiya, henüz hiçbir terör suçlusuyla ilgili Türkiye'ye geri dönmedi.

İsveç'in FETÖ ve PKK'lıların iadesine yönelik taleplere karşılık vermediğini belirten Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 6 Temmuz'daki açıklamasında, teröristlerin iadelerine yönelik talepleri hatırlatan bir yazının İsveç ve Finlandiya'ya gönderildiğini bildirmişti.

''HİÇBİR TERÖR SUÇLULARINI İADE ETMEDİLER''

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Bozdağ,  İsveç'in şimdiye kadar sadece 1 kişiyi iade ettiğini belirtirken şu ifadeleri kullandı; "İsveç ve Finlandiya terör suçlarından istenen kimseyi Türkiye'ye iade itmemiştir. Bu mutabakattan sonra daha önce gönderdiğimiz talepleri yenilediğimiz gibi, yeni talepleri ve daha önce reddettikleri talepleri ilettik. Bu taleplere ilişkin olumlu ya da olumsuz bir cevap yok. Bizim talebimiz terörle suçlanan kişilerin iade edilmesi" dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!