Bakan Bozdağ'dan Bursa ve Gaziosmanpaşa'daki saldırılar ile ilgili flaş açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa'daki terör saldırısı ve Gaziosmanpaşa'daki terör saldırısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cemal Kaşıkçı davasına da değinen Bakan Bozdağ, 'Bu nakil Türk mahkemelerinin son sözü söyleme hakkını ortadan kaldırmıyor. Dosya açık sadece yargılama durmuş olacak' dedi.

Gündem 21.04.2022, 16:25 21.04.2022, 16:53
Abone ol

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Bursa'daki ve Gaziosmanpaşa'daki terör saldırısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bozdağ şunları aktardı:

'SALDIRILARIN TERÖR SALDIRISI OLDUĞU BİR GERÇEK'

''Bir infaz memuru hayatını kaybetti Yaralılarımızın durumu iyi. İnfaz koruma memurları çok zor şartlar altında görev yapıyorlar. Faille ilgili güvenlik güçleri yakın takipte,  İz sürmeye devam ediyor. İlk verilere göre önemli sonuçlara ulaştıklarını görüyoruz. Çalışma hızlı şekilde devam ediyor. Gaziosmanpaşa’da gerçekleşen saldırı ile Bursa’da yaşanan saldırıların eş zamanlı ve kullanılanlar aynı. Saldırıların terör saldırısı olduğu bir gerçek.

ÖNEMLİ SONUÇLARA ULAŞILDI

Bakan Bozdağ ayrıca Bursa'daki infaz koruma memurlarını taşıyan otobüse yönelik terör saldırının failleri konusunda da önemli açıklamada bulundu. Bozdağ, ''Güvenlik güçleri yakın takipte, önemli sonuçlara ulaşıldı.'' dedi.

Cemal kaşıkçı dosyasının Suudi Arabistan'a devredilmesiyle ilgili de konuşan Bakan Bozdağ şunları söyledi:

''Bu nakil Türk mahkemelerinin son sözü söyleme hakkını ortadan kaldırmıyor. Dosya açık sadece yargılama durmuş olacak.''

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!