banner2

Bakan Bilgin’in EYT açıklaması gündeme bomba gibi düştü!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, çalışma takvimlerinde 3600 ek gösterge konusunda kapsam ve maliyet çalışması ile asgari ücret tespitinin olduğunu belirterek, öncelikli gündemlerinde emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili bir çalışma olmadığını bildirdi.

Gündem 11.11.2021, 20:21 11.11.2021, 20:58
Abone ol
Bakan Bilgin’in EYT açıklaması gündeme bomba gibi düştü!

Eyt olanlarla ilgili son günlerde üst üste çıkan haberlerden sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, basın açıklamasında bulundu.

“EYT İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA YOK”

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Son günlerde kamuoyuna yansıyan haberler e ilişkin bir düzeltme ihtiyacı oluşmuştur. Bakanlığımızın önündeki çalışma takviminde 3600 ek gösterge konusunda kapsam ve maliyet çalışması ile asgari ücret tespiti bulunmakta ve bu iki konuya ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Bakanlığımızın öncelikli gündeminde EYT ile ilgili bir çalışma bulunmamaktadır” ifadelerine yer verildi.

BAKAN BİLGİN DE EYT İLE İLGİLİ SORUYA CEVAP VERMİŞTİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bir önceki Kabine toplantısından sonra gazetecilerin sorularını cevaplamış ve EYT ile ilgili soruya şu cevabı vermişti;

“Bu konular zaten işimiz, çalışıyoruz ama karar aşamasına gelince paylaşırız. Şu anda önümüzde olan konuların başında asgari ücret ve 3600 ek gösterge geliyor. Bakanlıkta bu çalışmalarımız bitince başka bakanlıkları da ilgilendiriyor. Ekonomi, devlet personel başkanlığı bir araya gelip ancak o zaman kamuoyuyla paylaşacağız.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!