DOLAR
13.79 0.91
EURO
15.61 0.67
ALTIN
785.70 1.18
BIST
1,909.96 1.59

Bakan Akar: Mehmetçiği lekelemeye çalışıyorlar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kimyasal silah iddiaları hakkında, “Mehmetçiğin son derece onurlu ve şeffaf bir şekilde yaptığı terörle mücadeleyi lekelemek için bu tür iddialar periyodik bir şekilde tekrarlanıyor.” dedi.

Gündem 16.11.2021, 20:10
Bakan Akar: Mehmetçiği lekelemeye çalışıyorlar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Savunma Bakanlığının 2022 yılı bütçesinin görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Bakan Akar, kimyasal silah iddiası hakkında açıklamalarda bulunarak, “TSK bünyesinde böyle bir şeyin olmadığı çok açık ve net. Fakat bir şekilde Mehmetçiğin son derece onurlu ve şeffaf bir şekilde yaptığı terörle mücadeleyi lekelemek için bu tür iddialar periyodik bir şekilde tekrarlanıyor. Bunların hiçbirinin aslı da esası da yok.” dedi.

Çalışmalarını Anayasa ve yasalar çerçevesinde yerine getirdiklerini söyleyen Akar, “Egemenliğimiz, bağımsızlığımız, 84 milyonun güvenliği için görev yapmaya çalışıyoruz. Bizim buna yoğunlaşmış olmamız herhangi bir eksiklik değil, bilakis üzerinde önemle durmamız gereken bir husus.” diye konuştu.

Bu konuda "ötekileştirici dil" kullanılmamasının öneminden bahseden Akar, “Siz-biz diye bir şey yok. 84 milyonun, 780 bin kilometrekare vatan toprağının bir bütün halinde savunulması, güvenliği için çalışıyoruz. Bu size göre, bana göre değil. Burada devletin organları var. Gerekli çalışmalar mevzuat çerçevesinde yapılıyor. 'Siz-biz' ayrımı yapmadan bir bütün halinde meseleye bakılmasının büyük yararı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!