Yandex Metrica

Bakan Akar kritik talimat: Terörist neredeyse hedefiniz orası

Bakan Akar kritik talimat: Terörist neredeyse hedefiniz orası

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Şırnak'ta yaptığı konuşmada, 27 Eylül tarihinde sınırın 140 kilometre dışında harekat gerçekleştirildiğini, 16 terörist mağarasının imha edildiğini duyurdu. Irak'ın kuzeyi ve sınır hattındaki birliklerin komutanlarıyla toplantı yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Terörist neredeyse hedefiniz orasıdır" talimatını verdi.

Gündem

23.01.2024, 19:52

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 27 Eylül tarihinde 140 kilometre derinliğe inilerek Asos'ta terör örgütünün 16 ininin yerle bir edildiğini duyurdu. Bakan Akar yaptığı açıklamada, TSK'nın son teröristi etkisiz hale getirene kadar durmayacağını ve rehavete kapılmayacağını ifade etti. Bakan Akar, vatandaşların Kürt-Türk kardeşliği bilincinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı, "Fitneye ve fesada izin vermeyin." dedi.

Mehmetçik 'Hudut Namustur' diyerek yapılması gereken ne varsa gece demeden, gündüz demeden yapıyor. Hiçbir boşluk bırakmadan teröristlerin peşindeyiz. Mehmetçik'in nefesi teröristlerin ensesinde.

Kıbrıs'taki kardeşlerimiz başta olmak üzere, dost, kardeş ve müttefiklerimizin haklı davalarında yanlarında olmaya devam ediyoruz. En son terörist etkisiz hale getirilene kadar rehavet yok. En son terörist etkisiz hale getirilecek. Asil milletimizi bu terör belasından kurtaracağız. Terörü bitirmekte kararlıyız. PKK asla Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir. DEAŞ'ın hiçbir zaman Müslümanların temsilcisi olamadığı gibi YPG/PYD adı ne olursa olsun Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olamaz.

İspanya-İngiltere EURO 2024 final maçı ne zaman, saat kaçta? İspanya-İngiltere EURO 2024 final maçı ne zaman, saat kaçta? Haberi Görüntüle

Son dakika... Aydos Ormanı'nda yangın çıktı Son dakika... Aydos Ormanı'nda yangın çıktı Haberi Görüntüle

"TSK 140 KM DERİNLİKTE HAREKAT YAPTI"

Biz Irak ve Suriye başta olmak üzere tüm komşlularımızın egemenlik haklarına, toprak bütünlüklerine saygılıyız. Bizim hedefimiz teröristler. Biz teröristlerin peşindeyiz. Durmak yok, teröristler nerede, hedefimiz orası. Türk Silahlı Kuvvetleri, 27 Eylül'de 140 kilometre girdi, Irak'ın kuzeyindeki Asos'ta 16 terörist mağarasını, sığınağını, sözde komuta yerini vurdu.

Bursa'da bugün 15 Temmuz otobüsler bedava mı? 15 Temmuz'da BURULAŞ otobüsler, metro ücretsiz mi? Bursa'da bugün 15 Temmuz otobüsler bedava mı? 15 Temmuz'da BURULAŞ... Haberi Görüntüle

15 Temmuz bugün İstanbul'da otobüsler bedava mı? Bugün İETT-otobüs-metrobüs-metro ücretsiz mi? 15 Temmuz bugün İstanbul'da otobüsler bedava mı? Bugün İETT-otobüs-metrobüs-metro ücretsiz... Haberi Görüntüle

BİR GECE ANSIZI GELEBİLİRİZ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, güney sınırlarının 30 kilometre derinlikte bir koridorla güvence altına alana kadar verdikleri mücadelenin devam edeceğini belirterek, "Buradan tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyorum. Ülkemizin güvenlik önceliklerine göre, kendi planlamamıza göre bu operasyonları sürdüreceğiz. Hep söylediğimiz gibi bir gece ansızın gelebiliriz, hem de her yere gelebiliriz" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading