banner2

Bakan Akar'dan son dakika kimyasal silah açıklaması

Son dakika haberi...TSK'da kimyasal silah bulunduğu iddialarına yanıt veren Bakan Akar, 'TSK envanterinde kesinlikle ve asla herhangi bir şekilde gaz kimyasal silah yok. Böyle bir şey söz konusu değil. TSK’nın son derece onurlu ve şeffaf bir şekilde yaptığı terörle mücadeleyi lekelemek için bu tür iddialar periyodik olarak tekrarlanıyor.' ifadesinde bulundu.

Gündem 16.11.2021, 16:39
Abone ol
Bakan Akar'dan son dakika kimyasal silah açıklaması

Son dakika haberi...Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan 'TSK'da kimyasal silah bulunuyor' iddiasıyla ilgili sert bir açıklama geldi. TSK envanterinde kesinlikle kimyasal silah bulunmadığı söyleyen Bakan Akar, terörle mücadeleyi lekelemek için bu tür iddiaların periyodik olarak tekrarlandığını söyledi.

Bakan Akar'ın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

TSK envanterinde kesinlikle ve asla herhangi bir şekilde gaz kimyasal silah yok. Böyle bir şey söz konusu değil. Ne alındı ne saklı ne gizli. Böyle bir şey yok. Bu kimyasal silahların nerden alındığı, nereye gittiği takibi çok kolaydır. TC’nin TSK’nın son derece onurlu ve şeffaf bir şekilde yaptığı terörle mücadeleyi lekelemek için bu tür iddialar periyodik olarak tekrarlanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!