banner2

Bahreyn'in ilk İsrail Büyükelçisi Tel Aviv’e geldi

İlişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasından sonra Bahreyn'in ilk İsrail Büyükelçisi olarak göreve başlayacak olan Khaled Youssef Al-Jalahma, başkent Tel Aviv’e geldi.

Gündem 31.08.2021, 20:53
Abone ol
Bahreyn'in ilk İsrail Büyükelçisi Tel Aviv’e geldi

İsrail ve Bahreyn arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi anlaşmasından sonra Bahreyn'in ilk İsrail Büyükelçisi olarak göreve başlayacak olan Khaled Youssef Al-Jalahma, başkent Tel Aviv’e geldi. İsrail Dışişleri Bakanlığı Protokol Dairesi Başkanı Gail Haskell tarafından karşılanan Al-Jalahma, Mısır, Ürdün ve BAE büyükelçilerinin sonra Tel Aviv'deki dördüncü Arap büyükelçi oldu.

“BARIŞIN BİR PARÇASI OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM”

Al-Jalahma daha önce yaptığı yazılı açıklamada, “Bugün Bahreyn Krallığı'nın İsrail'deki ilk büyükelçisi olarak görevime başlamak için Tel Aviv'e geleceğimi duyurmaktan memnuniyet duyuyorum. Kral Hamad bin Isa Al Khalifa'nın tüm ülkelerle barış içinde bir arada yaşama vizyonunun gerçekleşmesinin bir parçası olmaktan onur duyuyorum” ifadelerini kullanmıştı.

ANLAŞMA İMZALANMIŞTI

Bahreyn, geçtiğimiz mart ayında Al-Jalahma'nın Tel Aviv'e ilk büyükelçisi olarak atandığını duyurmuştu.

Bahreyn ile İsrail arasında 15 Eylül 2020 tarihinde Beyaz Saray'da düzenlenen resmi törenle “ilişkilerin normalleştirilmesine” yönelik anlaşmaya imza atılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!