banner2

Bahçelievler'de trafik lambası kaosu! Vatandaşlar isyan etti: İBB 'sorun yok' diyor

Bahçelievler'de araç trafiğinin yoğun olduğu ve yayaların sık kullandığı güzergahta bulunan trafik lambalarında araçlara hep yeşil ışık, yayalara ise kırmızı ışık yanıyor. Vatandaşlar bu durumdan oldukça muzdarip ancak İBB herhangi bir sorun olmadığını söylüyor.

Gündem 17.08.2022, 13:18
Abone ol
Bahçelievler'de trafik lambası kaosu! Vatandaşlar isyan etti: İBB 'sorun yok' diyor

Bahçelievler'de araç akışını düzene sokan trafik ışıkları adeta kaosa sebebiyet veriyor.

TRAFİK LAMBALARI VATANDAŞA YANMAK BİLMİYOR

Bölgede trafik akışının yoğun olduğu ve yayaların da sık sık kullandığı güzergahta bulunan trafik lambaları,vatandaşa yanmak bilmiyor.

YAYALAR DAKİKALARCA BEKLİYOR

İddiaya göre araçlar için hep yeşil ışık yanması nedeniyle yayalar yolun karşısına geçmek için dakikalarca bekliyor.

Bu durumdan şikayetçi olan sürücüler ve yayalar, risk oluşturduğu için durumun düzeltilmesini istiyor.

İBB 'SORUN YOK' DİYOR

İBB yetkilileri ise herhangi bir arıza ya da sorun olmadığı belirterek, yeşil ışık butonuna basıldığı için böyle bir sorunun yaşandığını belirtiyor.

'YETKİLİLERE BİLDİRDİK KİMSE İLGİLENMEDİ'

Bahçelievler'de esnaf olan ve iş yerine gitmek için her gün bu yolu kullanan araç sürücüsü Arif Özen, "Burada araçlar sık sık gidip geliyor, ters yön olarak da kullanıyorlar. Yetkililere daha önce de bildirdik ama kimse ilgilenmedi. Gerekenin yapılmasını istiyoruz. Devamlı kullanıyorum ben bu yolu. Karşı taraftan da aradan çıkış var. Gelen arabalarla çıkan arabalar çarpışıyor, kaza oluyor" dedi.

'15 DAKİKADIR BEKLİYORUM'

Yolun karşısına geçmek için bekleyen Arife Gözcü, "Şu anda karşıya geçmek için 15 dakikadır bekliyorum. Ben de çok farkında değildim, sürekli kullandığım yol. 15 dakika bu kısa yolda beklemememiz lazım. En fazla 3 dakika beklememiz lazım. Burası ana yol değil, yayanın sürekli kullandığı bir yol" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!