banner2

Bahçeli’den Sedef Kabaş’ın tutukluğuna ilişkin açıklama: Tetikçi gazetecinin zillet tiyatrosu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret eden Sedef Kabaş hakkında açıklama yaparak sert sözlerle yüklendi. Bahçeli aynı zamanda Kabaş'ın 'Kelepçe' oyununa da tepki göstererek, "Bu sözde gazetecinin kelepçe takılmamasına rağmen, takılmış gibi imaj uyandırma gayretkeşliği zelil bir oyun, zillet bir tiyatrodur." dedi.

Gündem 22.01.2022, 20:34 22.01.2022, 21:03
Abone ol

 ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınarak, adliyeye sevk edilen gazeteci Sedef Kabaş, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı üzerinden Sedef Kabaş hakkında açıklama yaptı. Kabaş'ın hakaret dolu sözlerini sert tepki gösteren Bahçeli, Kabaş'ın kelepçe' oyununa da değindi.

Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde:

"TETİKÇİ BİR GAZETECİ..."

"Kin ve nefretine yenilmiş, ifade ve düşünce hürriyetini tersten yorumlamış tetikçi bir gazetecinin Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı ağır ve affedilemez hakareti ne demokrasiyle, ne basın ahlakıyla, ne de hukukun evrensel ilkeleriyle bağdaşmayacak bir çarpıklık, bir çürüklüktür.

"KELEPÇE TAKILMIŞ İMAJI VERMEK ZİLLET BİR TİYATRODUR"

Elbette kötü söz bumerang gibidir, eninde sonunda dönüp dolaşıp sahibini bulacak, hatta mahcup ve ahlaken de mahkûm edecektir. Bilhassa bu sözde gazetecinin kelepçe takılmamasına rağmen, takılmış gibi imaj uyandırma gayretkeşliği zelil bir oyun, zillet bir tiyatrodur.

Demokrasi saygı ve tahammül sistemidir. Bundan nasibini alamayan müfsitlerin üslubu hastalıklı, usulü hayasızlıktır. Anılan gazetecinin tutuklanmasıyla bağımsız ve tarafsız yargı süreci başlamıştır. Herkes yargı kararını sabırla beklemek ve riayet etmek durumundadır.

"FAŞİZAN SÖZLERİ KINIYORUM"

Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan çirkin saldırıyı, husumetle pekişmiş anti demokratik ve faşizan sözleri kınıyorum. Bu konuyu cepheleşme malzemesi yapmak için sıraya giren çevrelerin hesap hatası yapmaktan ve yanlışa ortak olmaktan kaçınmalarını hassaten tavsiye ediyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!