banner2

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretine tepki: Gizemli 8 saati millete açıkla

Son dakika haberleri... Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretine tepki gösterirken ''8 saat neredeydin, Pensilvanya'da mola verdin mi, FETÖ'cülerle görüştün mü açıkla.'' dedi. Bahçeli ayrıca ''Şimdi de İP heyeti ABD'ye gidecekmiş. Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinin hemen ardından ABD biletini alan İP'in de yolu yol değildir. Okyanus ötesinde rol dağılımı ve iş bölümü yapılmıştır'' ifadelerini kullandı.

Gündem 18.10.2022, 10:35 18.10.2022, 12:12
Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemin öne çıkan başlıklarını değerlendirdi. Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

BARTIN'DAKİ MADEN FACİASI

TTK Amasra Müesssese Müdürlüğü'ne bağlı bir madende meydana gelen patlamada hayatlar sönmüştür. 41 madencimiz bu patlamada son nefesini vermiştir. 5 madencimizin durumu da ağırdır. Devlet tüm imkanları ile seferber olmuştur. 24 saatte felaket tablosu kontrol altına alınmıştır. Maden ocağının eksi 300 kotunda çıkan yangını söndürme çalışmaları da sürdürülmüştür. Haber duyulur duyulmaz Genel Başkan Yardımcımız Sadir Durmaz'ı gönderdik. İhmal varsa günyüzüne çıkarılacaktır. Biz de bunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Acı üzerinde istismar yapmanın mert ve onurlu bir tavırla ilgisi olamaz. Sorumlusu var ise adli ve idari açıdan hesabı sorulacaktır. Aksini düşünmek bile abestir.

''PRVOKASYONA HEVES EDENLER AHLAKSIZDIR''

Soma'yı hatırlatmak maksatlıdır. Sosyal medyadan provokasyona heves edenler hem alçaktır hem de ahlaksızdır. İşçilerimiz daha toprak altından çıkarılmadan Sayıştay'ın 2017-2019 raporunu servis edip yayınlayanların önü ve arkası araştırılmalıdır. Felakete siyasi içerik katmak isteyenler samimi değildir. Amasra'daki maden kazası hepimizi yakmıştır. Gün yaralarımızı sarma günüdür. Fırsatçılık yapanların kanında leke vardır. Mesele el birliğiyle Amasra'nın gözyaşlarını silmektir.  Yeter ki tek yürek halinde mücadele edelim. Hayatını kaybeden mande işçilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Başımız sağ olsun.

''ADAYIMIZ BELLİ KARARIMIZ NET''

2023 yılı Türkiye Cumhuriyeti'nin 1. yüzyılının nihai eşiğidir. 2023 yılı Türkiye'nin müjdesi ve bu hedefin tarihi mesajıdır. Yönetim hayatımızda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle gerçekleşen reform gücüne güç katmıştır. Kuru üzümden pekmez çıkarmak için masalara oturan yükseldikçe yükselen Türkiye bahtiyarlığını göremezler. Bunlar hüsrandan çıkıp hezimete boylayan aymazlardır. Bunlar çark gibi dönen ayarsızlardır. Ayarsızların zillet içinde oldukları da ayan beyan ortadadır. Türkiye, eski Türkiye değildir. Nereye ulaşmak istediğimizin bilincindeyiz. Çok çalışıyoruz, nefes alır gibi mücadele ediyoruz. Parti olarak on yıllardır 2023'ün düşünü kuruyorduk. Yüzyılla sözleşmeyi 22 yıl önce yaparak önümüze büyük hedefler koymuştuk. Bütün illerimizi heyecanla dolaştık. Şimdi de köy köy geziyor, davasının onurunu bilmiş dava arkadaşlarımızla siyasi çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Siz değerli milletvekili arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum. Hiçbir köyümüz bize uzak değildir. Köylerimiz misafirperverliğin mihveridir. Görünen köylerimiz kılavuza ihtiyaç duymayacaktır. 2023'e doğru Aday Belli Karar Net temalı Konya mitingimizi yaptık. Hava tahminleri yağmur gösteriyordu ama mitingimiz sırasında yağmur yağmadı. Bu dava büyüktür, bu dava dualıdır.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ: GİZEMLİ 8 SAATİ MİLLETE AÇIKLA

New York'un en işlek caddesine çıkarak ergenler gibi video çekmek, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhhurbaşkanı'na kara çalmaya çalışmak adamlık değildir, mertlik değildir. Yazıklar olsun. Zillet İttifakı'nın neresinde doğrunun izi vardır? CHP Genel Başkanı'nın neresi doğrudur? Türkiye'yi yabancı ülkelerede şikayet etmek şerefli bir tavır değildir. New Yokr'un en işlek caddesinde ergen gibi video çekmek mertlik değildir. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu dersini tarihten değil Türkiye düşmanlarından aldığını gözler önüne sermiştir. Dua et ki yerleşmiş ve güçlenmiş bir demokrasimiz vardır. Tek kelime ile diyorum ki; yazıklar olsun. Zillet deyince rahatsız oluyorlar, bu Kılıçdaroğlu ve ittifakı için ne diyelim. Kılıçdaroğlu'nun ABD'de ne yaptığı, kimlerle temas kurduğu az çok bellidir. 8 saat süreyle ortadan kaybolması kuşkuludur. Gizemli 8 saat içinde neredeydin. Kimlerle fiskos yaptın. Kılıçdaroğlu 8 saatin esrarını milletimize açıklamak zorundadır. Kılıçdaroğlu'nun değil cumhurbaşkanı olması, CHP'nin genel başkanı olması bile zuldür. Hiçbir sinsi hesap gözümüzden kaçmayacaktır. Türkiye sahipsiz ve ümitsiz, Türk milleti yarınsız ve çaresiz değildir.

''İP'İN DE YOLU YOL DEĞİLDİR''

Şimdi de İP heyeti ABD'ye gidecekmiş. Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinin hemen ardından ABD biletini alan İP'in de yolu yol değildir. Okyanus ötesinde rol dağılımı ve iş bölümü yapılmıştır. FETÖ'nün çekim alanında siyaset yapmanın onurlu ve haysiyetli hiçbir yanından bahsedilemeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nı seçecek güç ne AB'dir ne ABD'dir, sadece ve sadece büyük Türk milletidir. CHP yitirdiği iradesini emperyalizmin kanlı siyasetinde bulma çabası içindedir.

AB'NİN TÜRKİYE RAPORU: REDDEDİYORUZ

AB Komisyonu'nun terörle mücadelemize yönelik haksız ithamlarını reddediyoruz. Rum ve Yunan tezlerini sahiplenen bakış açısını reddediyoruz. Rusya-Ukrayna savaşı sırasında AB yaptırımlarına Türkiye'nin katılmamasını eleştiren ucuz yaklaşımı reddediyoruz. 2022 Türkiye raporunu gıyaben yırtıp muhataplarının başına külah olarak geçiriyoruz.

''SOSYAL MEDYA TEHLİKELİ BİR MECRADIR''

Bu son yasama yılında milletimizin her derdiyle dertlenip çözüm yolları açacağız, haklı talepleri karşılayacağız. Basın kanunu AK Parti ve MHP'nin mücadelesiyle yasalaşmıştır. Hepinize teşekkür ediyorum. Sosyal medya tehlikeli bir mecradır. Bu mecrada her türlü haşarat, meydanı boş bulduğundan at oynatmaktadır. Zillet ittifakı 29'uncu maddeyi terörize ederek, sabote etmeye kalkışmıştır. Halk arasında endişe, korku yaratanlara cezai sorumluluk yüklemenin neresi hatalıdır. Yanlış bilgiyi yayanlara karşı tutum alınması neresi zulümdür. Yasayla korku ve baskı iklimi artacakmış. Muhalefetin sesi kısılmak istenmiş. Ucube bir başyapıtmış. Hak ve hürriyete pranga vuracakmış. Bu iddiaların tamamı palavra, aldatmadır. Yalancıların sızlanmasıdır. Nasıl olsa yalan haber yayamayacaklar dertleri bundandır. Yalan habere bel bağlamayanlar bundan rahatsız olmaz. Devletin, bölünmez bütünlüğünü savunan hiç kimse bu yasaya dudak bükmez. Dezenformasyon yasası rezaletin sosyal medya ayağına kilit vurmuştur. Mahşeri vicdan oh be demiştir.

ÇEKİÇLİ PROTESTOYA TEPKİ: KALAŞNİKOFTAN NE FARKI VAR?

CHP'li bir vekil, Genel Kurul'da çekiçle telefon kırmıştır. Çekiç suç unsuru değil midir? Kalaşnikoftan ne farkı vardır? Biz bunlara sessiz kalamayız, seyirci olamayız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!