banner2

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Uludere tepkisi: Türkiye’de 'Roboski' diye bir yer yoktur

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Uludere üzerinden provokatörlük yaptığını belirten MHP Devlet Başkanı Devlet Bahçeli, ''CHP Genel Başkanı’nın aleni bir şekilde devlete saldırması, çürüdüğünü pervasızca iddia etmesi, bununla da yetinmeyip Erzurum ziyaretinden hemen sonra koşa koşa Şırnak Uludere’yi ziyaret edip kabuk bağlamış yaraları açmaya çalışması su katılmamış bir provokatörlüktür. Kılıçdaroğlu şunu bilmelidir; Türkiye'de 'Roboski' diye bir yer yoktur, olmamıştır" dedi.'' ifadelerini kullandı.

Gündem 08.08.2022, 12:05 08.08.2022, 12:23
Abone ol
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Uludere tepkisi: Türkiye’de 'Roboski' diye bir yer yoktur

CHP lieri Kemal Kılıçdaroğlu, 2011 yılında meydana gelen Uludere olayında hayatını kaybedenlerin ailelerini ziyaretinde, "34 evladımızı kaybettik. Acı hala dinmiş değil. Eğer ülkeye adalet gelecekse bu acının dindirilmesi, olayın aydınlatılması lazım. Bu olayı aydınlatacağıma dair söz vermek için buraya geldim. Olay aydınlatıldıktan sonra ancak helalleşme olabilir." demişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı bir açıklama yaparak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Uludere ziyaretine sert tepki gösterdi. 

''SU KATILMAMIŞ PROVOKATÖRLÜKTÜR''

Kılıçdaroğlu'nun Uludere üzerinden provokatörlük yaptığını belirten Bahçeli, ''CHP Genel Başkanı’nın aleni bir şekilde devlete saldırması, çürüdüğünü pervasızca iddia etmesi, bununla da yetinmeyip Erzurum ziyaretinden hemen sonra koşa koşa Şırnak Uludere’yi ziyaret edip kabuk bağlamış yaraları açmaya çalışması su katılmamış bir provokatörlüktür. Üstelik Türkiye Cumhuriyeti’nde “Roboski” diye bir yerleşim yeri olmamasına rağmen, bölücü terör örgütünün bu kirli üslubunu seslendiren Kılıçdaroğlu bir kez daha yaş tahtaya basmıştır.
Şırnak’ın Uludere ilçesinin Ortasu Köyü’nde 28 Aralık 2011 tarihinde yaşanan müessif hadisenin üzerinden geçen 11 yıl sonra helalleşme maskesi altında bölücü tezlere destek vermek, terör örgütünün değirmenine su taşımak aymazlık ve tabansızlıktır.'' dedi.

''KİM OLURSA OLSUN AKIBETİ FELAKETTİR''

''Uludere’den Roboski, Türkiye’den de Kürdistan çıkarmayı düşleyen kim olursa olsun akıbeti felakettir, bu çerçevede yanlış hesap yüklü bir maliyetle Türk milletinin kutlu iradesine çarpıp bölücü ittifakın tepesine binecektir.'' diyen Bahçeli, ''Türkiye’nin her başarısı, her milli kazancı, yüreklerimizi sevince boğan her atılımı CHP başta olmak üzere, zillet ittifakının diğer ortaklarında derin ve tedavisi imkansız hayal kırıklıklarına neden olmaktadır. Çünkü söz konusu ittifak partileri kimliğini kaybetmenin yanında ülkemizin gerçeklerinden tamamıyla kopmuşlardır. Son tahlilde zillet ittifakı Türkiye’nin yabanı ve yabancısı bir çıkar ortaklığı hüviyetine bürünmüştür. Bu ittifakın kendine bile devası olmayan marjinal bir partisinin sözde Kürt sorununu gündeme getirip Cumhur İttifakı’na akıl danelik yaparak mesaj vermeye çalışması beyhude bir rezaletin, sipariş bir hıyanetin dile getirilmesinden başka bir şey değildir.'' şeklinde açıklama yaptı.

''ZİLLET İTTİFAKI PKK'NIN KANLI İSTİKAMETİNDEDİR''

FETÖ ile PKK'nın arasında hiçbir bağ olmadığını belirten MHP liderii şu ifadeleri kulalndı; ''FETÖ’yü siyasallaştırmak için zillet ittifakı aynı zamanda kuluçka, aynı zamanda kundak işlevi görmektedir. Ve bütün amiller, bütün ameller buna işaret etmektedir.'' diyen Bahçeli, ''Terör örgütü olan Gülen hareketi zillet ittifakını taşıyıcı beden olarak kullanırken, buna karşılık hiçbir itiraz veya aykırı ses bugüne kadar duyulmuş değildir. Maalesef zillet ittifakı PKK’nın kanlı ve kahredici istikametindedir. Bunun yanında FETÖ de ahtapot gibi bu ittifakı sarmış, uyuşturmuş, akıl ve siyasetine ambargo koymuştur. Herkes dürüst bir şekilde siyaset muhasebesini yapmak zorundadır. CHP ve diğer vagon partileri eğer FETÖ’yü siyasallaştırma hususunda gizil ve gizli bir hedefin takipçisi ise bunu milletimizin karşısına çıkıp anlatacak yürekli tavrı gösterebilmeli ve kararı da Türk milletine bırakmalıdırlar. Bizim nazarımızda PKK ile FETÖ arasında hiçbir fark yoktur. PKK’nın yörüngesine sabitlenen zillet partilerinin FETÖ’nün siyasette açık seçik temsil noktasına gönüllü olmaları malumun ilanı, bilinenin ibrası şeklinde okunacak, böyle de yorumlanacaktır. Hiç kimse minderden kaçmamalı, kaçak güreşmemelidir. Siyasi namus gereğince herkes tercihini yapmalı, nerede durduklarını, kimlerle yanak yanağa verdiklerini, nasıl bir emel ve hedef birlikteliği içinde yer aldıklarını açıklamalıdır.'' 

''TÜRKİYE'DE ROBOSKİ DİYE BİR YER OLMAMIŞTIR''

Türkiye’de “Roboski” diye bir yerin olmadığını ve olmayacağının altını çizen MHP lideri Bahçeli, ''Kılıçdaroğlu özellikle şunu bilmelidir ki, Türkiye’de “Roboski” diye bir yer yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Roboski tanımlaması, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kast etmek, taş koymak, pusu kurmak, ateş açmak, bölücülüğe hizmet etmektir. Kılıçdaroğlu Kürt kökenli kardeşlerimi istismar çemberine alarak hissiyatlarını kanatmayı siyaset zannedecek kadar art niyetli, heveslerini kaşımayı helalleşme adıyla tevil edecek kadar da izansız ve kalpsizdir.'' şeklinde konuştu. 

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Hatırlanacağı üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uludure ziyareteinde Ortasu köyünde 2011 yılında hayatını kaybeden 34 kişinin yakınlarıyla görüşerek ''Eğer bu ülkeye adalet gelecekse bu acının dindirilmesi lazım. Olayın aydınlatılması lazım. Söz veriyorum bu olayı aydınlatacağım'' ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!