banner2

Bahçeli'den HDP-Kılıçdaroğlu görüşmesine sert tepki: Baharımızı kışa dönüştürmek isteyenler milli iradenin ihtişamıyla telin edileceklerdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu-HDP görüşmesine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "CHP ile HDP’nin ertelenmiş buluşmasını Nevruz Günü gerçekleştirmesi ise hem bir talihsizlik hem de kimin kimlerle emel ve hedef birliği içinde olduğunun üzeri karalanmış çirkin resmidir" dedi.

Gündem 21.03.2023, 12:33 21.03.2023, 13:28
Abone ol
Bahçeli'den HDP-Kılıçdaroğlu görüşmesine sert tepki: Baharımızı kışa dönüştürmek isteyenler milli iradenin ihtişamıyla telin edileceklerdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 21 Mart Nevruz Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Bahçeli, mesajında Kahramanmaraş merkezli iki depremin oluşturduğu yıkım, Adıyaman ve Şanlıurfa’da yaşanan sağanak yağış sonrası yaşanan sel ve taşkınlar nedeniyle derin üzüntü içerisinde olduklarını belirtti.

DEVLET MİLLET EL ELE VERMİŞ HER ŞEYDEN ÖNCE TÜRKİYE AHLAKI ÖNE ÇIKMIŞTIR

Bahçeli sözlerinin devamında şunları aktardı:

Bugüne İstikrar, Yarına Huzur' telakkisi 'Hep Birlikte Başarma' kararlılığıyla taban ve temel bulmuştur. 'Milli Birlik ve Kardeşlikle Hep Birlikte Yaşama' tercihi kahraman ecdadımızın ve şanlı tarihimizin ihmal ve inkar edemeyeceğimiz kutsal bir emaneti olarak maşeri vicdana yerleşmiştir. Felaketlerin derin yaralarını sarmak, kayıplarımızın ızdırap veren izlerini silmek maksadıyla 'Yeni Yüzyılda Yeni Bir Hayat ve Yeni Türkiye'yi 'Hep Birlikte Kurma' seferberliği bütün imkanlar eşliğinde harekete geçmiştir. Bu süreçte 'Devlet Milletiyle' el ele vermiş, 'Her Şeyden Önce Türkiye' ahlak ve erdemi öne çıkmış, bu suretle öncü ve önder bir boyut kazanmıştır. 

TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ SEVDAMIZIN BURÇLARIDIR

Elbette Türkiye ve Türk milleti sevdamızın burçlarıdır. 'Önce Ülkem ve Milletim' kavrayışı hayata, hadiselere ve siyasete bakışımızın ana fikridir. Bizim nazarımızda 85 milyon Türk vatandaşımız büyük Türkiye’nin şah damarı, şahbaz dimağıdır. Ülkemiz hiçbir soruna, hiçbir ayak bağına, hiçbir dayatmaya kuşkusuz boyun eğmeyecektir. Yıkıntılar arasından güvenli, dayanıklı, insanca yaşama müzahir konutlar bir yıl içinde hak sahiplerine inşaları tamamlanarak mutlaka teslim edilecektir. Bu taahhüt cumhurun bizzat ulaşacağı hedefidir. Kardeşliğimizin ikram ve itibarı ağır meselelerin üstesinden gelmek için yegane güç kaynağımızdır.

MİLLETİMİZİN BİRLİK VE DİRLİĞİNİN EBEDİYETE KADAR VASIL OLMASINI DİLİYORUM

Nevruz Günü'nün bu yıl yaşanan doğal afetler nedeniyle gerçek mana ve mesajına ihtiyaç olduğunu aktaran Bahçeli, şu ifadelere yer verdi:

Nevruz bir diriliş anısı, bir doğruluş atılımı, bir yükseliş atılganlığı, yeni bir güne yürüyüş adımıdır. Türkiye geleceğini Nevruz’un bereketli çehresiyle, birlik çağrısıyla kuracak, muhakkak başarılı olacaktır. Aynı zamanda binlerce yıllık tarih süreci içerisinde, büyük Türk milletini ortak sevinç ve tasada, ortak geçmiş ve gelecek paydasında buluşturan Nevruz gerçekten de köklü bir kucaklaşma fırsatıdır. Bu kadim kültürel mirasımız milli birlik ve beraberliğimizin kaynaklarından birisidir. Türk dünyasında 'Sultan Nevruz' adıyla kutlanan bu günde başlıca dileğim, milletimizin birlik ve dirliğinin ebediyete kadar vasıl olması ve dünyanın her yerinde barışın, esenliğin ve istikrarın hakim olmasıdır. 

CHP-HDP GÖRÜŞMESİNE BAHÇELİ'DEN İLK YORUM 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz gün gerçekleşen HDP görüşmesine ilşkin de ilk yorumu yapan Bahçeli şunları aktardı:

Nevruz, milli kader ortaklığımızın ve kardeşlik bağlarımızın mihenk taşı olduğu kadar parlayan da sembolüdür. Aynı şekilde bölücülerin, gayri milli çevrelerin, millete şaşı bakan çarpık zihniyetlerin, terörizme yakasını kaptırmış lekeli mihrakların değil, Türk’ün ezeli bayramı, Türk milletinin ebedi bayram günüdür. Nevruz’u şer ve şiddet dolu amaçlarına malzeme yapmaya teşebbüs edenler zulme sözcülük, zillete gözcülük yapan odaklardan başkası değildir. CHP ile HDP’nin ertelenmiş buluşmasını Nevruz Günü gerçekleştirmesi ise hem bir talihsizlik hem de kimin kimlerle emel ve hedef birliği içinde olduğunun üzeri karalanmış çirkin resmidir. Baharımızı kışa dönüştürmek için yan yana gelenler 14 Mayıs’ta milli iradenin ihtişamıyla tasfiye ve telin edileceklerdir. Türkiye Cumhuriyeti’ni çekiçle örs arasına sıkıştırmaya çalışanlar hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Nevruz, büyük Türk milletinin hürriyet ruhunun kabararak taştığı, dar bir alandan çıkarak kıt’aları yönetmeye talip olduğu kutlu Ergenekon ateşidir. Bu ateşin hiç sönmeden milletimizin istikbalini aydınlatması, Türk ve Türkiye Yüzyılının önünü açması samimi dileğimdir. Deprem ve sel afetlerinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmetler, tedavi gören vatandaşlarımıza şifalar diliyorum. Çok geniş bir coğrafyada varlık mücadelesi veren aziz milletimin ve tüm soydaşlarımızın Nevruz Bayramı’nı kutluyor, hepsine birden sağlıklı, huzur dolu ve başarılarla geçecek bir ömür temenni ediyorum. Kış mevsiminin arkasından bahara kapı aralayan bu 'Yeni Gün'ün, barış, huzur ve kardeşliğimizi pekiştirmesini, ayrıca yarın karşılayacağımız Ramazan-ı Şerif’in aziz milletimize ve Türk-İslam alemine mübarek olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!