banner2

Bahçeli'den 6 gündür aranan kayıp Müslüme için talimat

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 10 Kasım'da Mersin'de kaybolan Yörük kızı Müslüme Yağal'ının bulunması için tüm teşkilatlara talimat verdi.

Gündem 15.11.2021, 16:04 15.11.2021, 16:10
Abone ol
Bahçeli'den 6 gündür aranan kayıp Müslüme için talimat

Mersin'de, 10 Kasım'da kaybolan Sarıkeçili Yörük kızı 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ı arama çalışmalarına devam ediliyor. 200 personel, 100 gönüllü, arama kurtarma-kadavra köpekleri, keşif uçağı ve dronlu aramalarda Müslüme'nin henüz izine rastlanmazken, olayın üzerinden 5 gece geçti. Müslüme'nin kaçırılma ihtimali üzerine savcılık kararıyla birçok kişinin ifadesine başvuruldu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, konuyla ilgili olarak Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin talimatı üzerine, Mersin'de 10 Kasım'da kaybolan, Sarıkeçili Yörük kızı Müslüme Yağal'ı arama çalışmalarına partisinin Mersin teşkilatının destek verdiğini açıkladı.

TEYAKKUZA GEÇİLDİ

MHP'li Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolan Müslüme Yağal'ı arama çalışmalarının büyük endişe ve umutla takip edildiğini belirtti. Halkın da arama çalışmalarından gelecek müjdeli haberi dualarla beklediğini vurgulayan Yalçın, Müslüme'nin ailesine ve sevenlerine sağ salim kavuşmasının, en büyük arzuları olduğunu kaydetti. MHP'li Yalçın, Müslüme'nin kaybolması üzerine devletin bütün imkanlarını seferber ettiğini; jandarma, itfaiye, AFAD, AKUT ve sağlık ekiplerinin bölgeye sevk edildiğini belirterek, şunları kaydetti: "Bu arada Mersin'deki MHP teşkilatları; gerek bölge halkı, gerekse görevliler tarafından sürdürülen arama çalışmalarına katkıda bulunmak üzere Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin talimatları ile teyakkuza geçirilmiştir. Bu doğrultuda, öncelikle bizzat Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar belediye ekipleriyle birlikte Müslüme Yağal'ı arama çalışmalarını desteklemektedir. Mersin İl ve Gülnar İlçe Başkanlıkları da çalışmalara bütün gayretleriyle omuz vermektedir. Evladımız Müslüme'nin bir an evvel bulunup ailesine kavuşturulması için çaba sarf edilmektedir. Bütün Türk milletinin yanlarında ve dayanışma içinde olduğunu hissettirmek için hem küçük Müslüme'nin ailesinin, hem de arama çalışmalarına katılan bütün ekiplerle vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacı Gülnar Belediye Başkanlığımız ve partimizce karşılanacaktır."

BABA: HUSEMETLİ OLDUĞUMUZ BİRİLERİ VAR

Mersin'de, Müslüme Yağal'ı arama çalışmaları kapsamında jandarma, kaçırılma ihtimali üzerinde araştırma yaparken, ailenin de husumetlileri olduğu ortaya çıktı. Yağal ailesi, ekiplerden gelecek sevindirici haberi beklerken, acılı baba Mehmet Yağal, 6'ncı günde de kızını arama çalışmalarına devam edildiğini söyledi. Şu ana kadar hiçbir sonuç alamadıklarını belirten Yağal, "Şüphelendiğim bir konu yok ama her yeri aradık, buna rağmen henüz izine rastlamadık. Acaba çocuk yola çıktı, alıp biri götürdü mü veya bir kaçıran mı oldu; bir şey söyleyemiyoruz. Husumetli olduğumuz birileri var ama bir çocuğa zarar vereceklerini düşünmüyorum. Hepimiz birlikte sahada çalışıyoruz" dedi. 

'AYAK İZİ' İDDİASINA TERMAL KAMERALI TARAMA 

Kayıp çocuğa ait olduğu değerlendirilen ayak izine rastlandığının söylenmesi üzerine bölgede termal kamerayla da tarama yapılıyor. Çalışmalar titizlikle yürütülüyor. Jandarma ekipleri, Müslüme'nin kaçırılma ihtimali de dahil olmak üzere tüm detayları titizlikle incelerken, ailenin husumetlileri olduğunu iddia ettiği kişileri araştırmaya başladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!