BAE'li yetkili açıkladı: Türkiye ile iyi ilişkiler ve yatırım uzun vadede kazançlı olacak

Birleşik Arap Emirlikleri'nin devlet yatırım fonu Abu Dabi Kalkınma Holdingi'nin Başkanı Muhammed Hasan el Suwaidi, BAE ile Türkiye arasındaki gelişen ilişkileri ve yatırımları yorumladı.

Gündem 13.01.2022, 10:16 13.01.2022, 10:44
Abone ol
BAE'li yetkili açıkladı: Türkiye ile iyi ilişkiler ve yatırım uzun vadede kazançlı olacak

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) devlet yatırım fonu Abu Dabi Kalkınma Holdingi'nin Başkanı Muhammed Hasan el Suwaidi, özellikle son dönemde Türkiye ile gelişme gösteren diplomatik ve ekonomik ilişkilere ilişkin açıklamalarda bulundu.

10 milyar dolarlık yatırım anlaşmasının ardından Türkiye ile ilişkileri geliştirmeye devam etmek istediklerini söyleyen el Suwaidi, Türkiye'de finans, lojistik ve gıda alanında yatırımlarla ilgilendiklerini vurguladı.

'ENDÜSTRİ İÇİN BÜYÜK BİR GÜÇ MERKEZİ'

Türkiye'nin konumunun önemine vurgu yapan BAE'li yetkili, "Türkiye hakkında sevdiğim şey şu ki, konum olarak bir teslimat Almanya'ya 12 saatte ulaşıyor ve 84 milyonluk nüfusu var. Burası endüstri için büyük bir güç merkezi; çok büyük lojistik becerisi var. Dolayısıyla lojistikle kesinlikle ilgileniyoruz. Gıda açısından harika işler var, bununla da kesinlikle ilgileniyoruz" ifadesini kullandı.

'İLİŞKİLERİ GELİŞTİRMEK VE YATIRIM YAPMAK KAZANÇLI OLACAK'

Suwaidi ayrıca, Türkiye'de finansal hizmet sektörüne de büyük ilgi duyduklarını söyleyerek, Türkiye ile ilişkileri geliştirmenin ve yatırım yapmanın uzun vadede kazançlı olacağını belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN BAE ZİYARETİ

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed, 24 Kasım 2021'de Ankara'yı ziyaret etmiş, Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi törenle karşılanmıştı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Erdoğan'ın da şubat ayında BAE'yi ziyaret edeceğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!