DOLAR
13.77 0.79
EURO
15.58 0.43
ALTIN
782.85 0.81
BIST
1,909.45 1.56

BAE ile Türkiye arasında imzalanan anlaşmalar

BAE ile Türkiye arasında 9 alanda işbirliği anlaşması gerçekleştirildi. Enerji, sağlık, tarım, lojistik, nakliye, endüstri, altyapı, finans ve turizm alanlarında imza atıldı.

Gündem 24.11.2021, 18:19 24.11.2021, 18:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed BAE ile Türkiye arasında 9 alanda işbirliği anlaşması imzaladı. Enerji, sağlık, tarım, lojistik, nakliye, endüstri, altyapı, finans ve turizm alanlarında imza atıldı.

Türkiye ile BAE arasındaki yeni dönemin kapılarını aralayan anlaşmalar ekonomide de önemli bir atılım olarak görülüyor.

ADQ ile Türkiye Varlık Fonu ayrıca Türkiye'deki teknoloji firmalarına yatırım yapmak üzere teknoloji odaklı bir girişim fonunun kurulmasına yönelik bir mutabakat muhtırasını da imzaladı.

LİMAN VE LOJİSTİK YATIRIMLARI

Abu Dabi Liman Şirketi ile imzalanacak bir diğer iş birliği anlaşması da liman ve lojistik yatırımlarına ilişkin olacak.

BORSA İSTANBUL İLE ABU DABİ BORSASI ARASINDA İŞBİRLİĞİ

Abu Dabi Menkul Kıymetler Borsası ile Borsa İstanbul arasında da iki ülke borsaları arasında iş birliğine yönelik bir mutabakat muhtırası imza altına alındı.

YENİLENEBİLİR PROJELERE YATIRIMLAR

ADQ, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile de stratejik iş birliği anlaşması imzalandı.

Söz konusu anlaşma, Türkiye'de 3 GW'a kadar olan mevcut ve yeni yenilenebilir projelere yatırımlar da dahil olmak üzere enerji, petrokimya, teknoloji, ulaşım, altyapı, sağlık, finansal hizmetler, gıda ve tarım alanlarında Türkiye'ye doğrudan yatırım ve iş birliklerini kapsayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!