Yandex Metrica

Sitede Ara

Azerbaycan'dan Türkiye'ye yangın desteği

Azerbaycan'dan Türkiye'ye yangın desteği

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in, orman yangınlarının söndürülmesi ve kontrol altına alınmasına destek olmak amacıyla Türkiye'ye ekiplerin gönderilmesi noktasında talimat verdiğini bildirdi.

Gündem

23.01.2024, 17:43

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, Türkiye'de devam eden orman yangınlarıyla mücadelede destek olmak amacıyla yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, "Cumhurbaşkanı Aliyev, Azerbaycan Başbakanı ve Olağanüstü Haller Bakanı'na gerekli talimatları verdi. İlgili devlet kurumları Türk muadilleriyle temasa geçti ve yardım ekipleri en kısa sürede kardeş ülkeye hareket edecek." ifadesi kullanıldı.

Azerbaycan Başbakanlığından yapılan açıklamada, Başbakan Ali Asadov'un, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'la telefon görüşmesi gerçekleştirildiği kaydedildi.

Asadov, her zaman olduğu gibi bu zor günde de kardeş ülke Türkiye'nin yanında olduklarını, her türlü yardımı sağlamaya ve gerekli tüm güçleri seferber etmeye hazır olduklarının altını çizdi.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in bu hususta talimat verdiğini bildiren Asadov, Olağanüstü Haller Bakanlığına bağlı 500 kişilik ekip, helikopterler, gerekli ekipman ve malzemelerin en kısa zamanda Türkiye'ye gönderileceğini söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading