Yandex Metrica

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasıyla bağlantılı! Bakan Yerlikaya’dan 'emniyette usulsüz dinleme' açıklaması!

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasıyla bağlantılı! Bakan Yerlikaya’dan 'emniyette usulsüz dinleme' açıklaması!

Ayhan Bora Kaplan soruşturması ile bağlantılı olarak 'emniyette usulsüz dinleme' olayıyla ilgili açıklama yapan Bakan Yerlikaya, "Mülkiye başmüfettişlerini görevlendirdim" dedi.

Gündem

13.06.2024, 16:24

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ayhan Bora Kaplan soruşturması ile bağlantılı olarak 'emniyette usulsüz dinleme' olayıyla ilgili açıklamada bulundu. Bakan Yerlikaya, "Mülkiye başmüfettişlerini görevlendirdim" dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nce aralarında üst düzey siyasi ve gazetecilerin de olduğu 280 kişinin yasa dışı takibe alındığını” iddiasıyla ilgili mülkiye başmüfettişlerini görevlendirdiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, bakanlıktaki Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde (GAMER) gerçekleştirilen "Ankara 365 Medya Buluşmaları" toplantısında, basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Türkiye'nin gündemine oturan Ayhan Bora Kaplan soruşturması ile bağlantılı olarak 'emniyette usulsüz dinleme' olayıyla ilgili de açıklamada bulundu. 

İzmir'de elektrik akımından 2 kişi ölmüştü! Gözaltındaki 27 kişi hakkında yeni gelişme İzmir'de elektrik akımından 2 kişi ölmüştü! Gözaltındaki 27 kişi hakkında... Haberi Görüntüle

EŞ ZAMANLI OLARAK SORUŞTURMA BAŞLATILDI 

Yerlikaya, Bitmek üzere olan çalışmayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edeceklerini söyleyen Bakan, eş zamanlı olarak başsavcılığın da soruşturma başlattığını söyledi.

Öz kızını taciz eden baba, çocuğunu yeniden evine istedi: TRHaber şok dosyayı açıklıyor Öz kızını taciz eden baba, çocuğunu yeniden evine istedi: TRHaber... Haberi Görüntüle

İDDİALAR YALANLANSA DA MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

Organize suç örgütü liderliğinden tutuklanan Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında, gizli tanık Serdat Sertçelik’in Ankara Emniyet’in tarafından kendisine zorla 19 sayfalık ifade imzalatıldığı iddiasının ardından, üçü polis müdürü olmak üzere dört kişi gözaltına alınmıştı. “Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nce aralarında üst düzey siyasi ve gazetecilerin de olduğu 280 kişinin yasa dışı takibe alındığı” iddiasını ortaya atmış; söz konusu iddia ise Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yalanlanmıştı.

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, iddialar üzerine çalışma başlattıklarını müfettişlerin görevlendirildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya'nın açıklaması şöyle:

"Emniyette usulsüz dinleme konusunda mülkiye başmüfettişlerini görevlendirdim. Çalışma bitmek üzere. Götürüp Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edeceğiz. Eş zamanlı olarak başsavcılık da soruşturma başlattı."

Adnan Oktar mağdurlarının avukatından hükümete teşekkür: Tarih sizi kahramanlar olarak anacak! Adnan Oktar mağdurlarının avukatından hükümete teşekkür: Tarih sizi kahramanlar olarak... Haberi Görüntüle

NE OLMUŞTU? (AYHAN BORA KAPLAN SORUŞTURMASI)

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda 7 Eylül 2023’te gözaltına alınarak tutuklanan organize suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan’ın da aralarında olduğu 28’i tutuklu 61 kişi hakkındaki organize suç örgütü davası devam ediyor.

Davanın 30 Nisan’daki duruşmasında mahkeme başkanı, organize suç örgütü lideri Kaplan aleyhinde 19 sayfa ifade vermiş olan gizli tanığa ulaşılamadığını açıklamıştı.

Dava dosyasında kod adı ‘M7Ü3H9F8C4’ olan gizli tanık Serdar Sertçelik, 3 Mayıs 2024’te gazeteci Erk Acarer’in YouTube yayınında ortaya çıkmıştı. Sertçelik, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden bazı polislerin, ’19 sayfalık gizli tanık ifadesinin içeriği konusunda kendisini zorladığını’ söylemişti.

Sertçelik’nin iddiasına göre polislerin ‘ifadesine eklemek istediği’ isimler şöyle: TBMM Başkan Vekili Bekir Bozdağ, eski AK Parti milletvekili Mücahit Arslan, Bilal Arslan, AK Parti Grup Başkan Vekili Abdulhamit Gül, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eski İçişleri bakanı Süleyman Soylu’nun kuzeni Sadık Soylu, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan.

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, iddiaları araştırmak üzere 6 Mayıs’ta mülkiye müfettişi görevlendirmişti. Bakanlık üç gün sonra, 9 Mayıs’ta, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli dört polisin görevden uzaklaştırıldığını açıklamıştı.

Cenk Tosun Fenerbahçe'ye mi transfer oldu? Cenk Tosun maliyeti ne kadar? Cenk Tosun Fenerbahçe'ye mi transfer oldu? Cenk Tosun maliyeti ne... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN NET KONUŞMUŞTU: BÜROKRATİK VESAYETE İZİN VERMEYİZ 

Bugün partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, konuyla ilgili net konuşarak şunları söylemişti; 

Bürokratik vesayete izin vermeyiz. Tekrar nüksetmesine asla fırsat vermeyeceğiz. Kanun dışına çıkanlara hukuk zemininde hesap soruyoruz. Kuklayı da kuklacıyı da, oyunun kimin yazdığını da çok iyi biliyoruz.

 

Habere Tepki Ver

1

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading