Yandex Metrica

Ayhan Bora Kaplan örgütün iki numaralı ismiydi! Bakan Tunç'tan, Serdar Sertçelik'in iade süreciyle ilgili açıklama!

Ayhan Bora Kaplan örgütün iki numaralı ismiydi! Bakan Tunç'tan, Serdar Sertçelik'in iade süreciyle ilgili açıklama!

Ayhan Bora Kaplan soruşturması üzerinden kurulan FETÖvari kumpas Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşmüştü. Yürütülen soruşturma kapsamında örgütün ikinci ismi olan ve hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı olan Serdar Sertçelik Macaristan'da yakalandı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Serdar Sertçelik'in iade sürecinde gelinen son durum hakkında bilgi verdi. 

Gündem

07.06.2024, 16:10

Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün iki numaralı ismi olan ve firar eden gizli tanık Serdar Sertçelik'in yurtdışına kaçırılmasına yönelik yürütülen soruşturması devam ederken Sertçelilk Macaristan'da yakalandı. Kırmızı bültenle aranan Sertçelik’in iadesi için süreç başlatıldı.  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Serdar Sertçelik'in iade sürecindeki son durum basın mensuplarıyla paylaştı. 

Ayhan Bora Kaplan davasının gizli tanığı Serdar Sertçelik, firar ederek yurt dışına kaçmıştı. Türkiye, Macaristan'da bulunan Sertçelik'in iadesi için evrakları Macar makamlara iletti. Bakan Tunç, konuyla ilgili olarak, "Türkiye gereken evrakları, Macar makamlara iletti, Sertçelik'i adli suçlar sebebiyle istedik. İade edilmesini bekliyoruz" dedi.

Gökhan Göz kimdir? İş insanı Gökhan Göz ne iş yapıyor? Gökhan Göz kimdir? İş insanı Gökhan Göz ne iş yapıyor? Haberi Görüntüle

İADE SÜRECİ HIZLANDIRILABİLİR 

Tunç, iadenin 40 günlük tutukluluk süresi beklenmeden gerçekleşmesi için Macar mevkidaşıyla görüşerek sürecin hızlandırabileceğini ifade etti. 

Birlikte doğdular birlikte öldüler! 15 Temmuz'da şehit olan ikiz polislerin babası konuştu: Evlatsız yaşarız vatansız yaşayamayız! Birlikte doğdular birlikte öldüler! 15 Temmuz'da şehit olan ikiz polislerin... Haberi Görüntüle

OPERASYON AŞAMA AŞAMA YAPILDI 

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturmada gizli tanık ve sanık olan firari Serdar Sertçelik’in yurtdışından getirilmesi amacı ile MİT ve İçişleri Bakanlığı devreye girdi. MİT, Fransa’nın başkenti Paris’te olduğu düşünülen Ayhan Bora Kaplan örgütünün ikinci ismi Sertçelik’in Karadağ’da olduğunu tespit etti. Serdar Sertçelik’in yeri Adalet Bakanlığı ile paylaşıldı.

Yıldız Sarayı açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos sonuna kadara ücretsiz ziyaret edilecek Yıldız Sarayı açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ağustos sonuna kadara ücretsiz ziyaret... Haberi Görüntüle

SINIRDA SAHTE PASAPORT İLE YAKALANDI 

Eş zamanlı olarak Interpol tarafından Serdar Sertçelik hakkında “Kırmızı Bültenle Arama Kararı” çıkarıldı. Sertçelik hakkında Kırmızı Bültenle Arama Kararı çıkarıldığını öğrenince  Karadağ’dan karayolu ile Sırbistan üzerinden Macaristan’a kaçtı. Macaristan sınırında Gürcistan sahte pasaportu ile yakalandı. Adalet Bakanlığı, şahsın iadesi için adli süreci başlattı.

Son dakika: Muğla'da yürekleri ağza getiren deprem! AFAD detayları paylaştı Son dakika: Muğla'da yürekleri ağza getiren deprem! AFAD detayları paylaştı Haberi Görüntüle

AYHAN BORA KAPLAN 8 EYLÜL'DE YAKALANDI 

8 Eylül 2023 tarihinde  Ankara'da polis ekipleri, yüklü miktarda para ile yurt dışına kaçmaya çalışan suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan'ı Esenboğa Havalimanı'nda yakalanıp, gözaltına aldı.

Luna ne demek? Luna isminin anlamı nedir? Luna ne demek? Luna isminin anlamı nedir? Haberi Görüntüle

DEVLETE KOMPLO İDDİASI 

Bu operasyonun devamında gizli tanık Serdar Sertçelik’in gündeme getirdiği hükümete komplo iddiası Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştü.

Luna ne demek? Luna isminin anlamı nedir? Luna ne demek? Luna isminin anlamı nedir? Haberi Görüntüle

M7 KOD ADLI GİZLİ TANIK SIFATIYLA İFADE VERDİ 

Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün iki numaralı ismi olan Serdar Sertçelik, dava M7 kod adı ile gizli tanık yapılarak 19 sayfa ifade verdi. Sertçelik’in ev hapsindeyken yurt dışına kaçması ve dosyaya gizli tanık yapılma süreci soruşturmayı daha da derinleştirdi. 

Serdar Sertçelik, yurt dışına çıktıktan sonra katıldığı bir YouTube yayınında gizli tanık olduğunu açıkladı ve polisler tarafından ifadesinin yönlendirildiğini söyledi.  Sertçelik, polisler tarafından bazı eski bakanlar ve mevcut bazı bakanlar ile bazı siyasiler hakkında ifade vermeye zorlandığını iddia etti.  Öte yandan AK Parti ve MHP'ye yönelik bir kumpas kurulduğunu ifade etti. 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading