banner2

Aydınlığa açık karanlığa kapalı! AK Parti iktidardaki 20. yaşını kutluyor

AK Parti 20 yıl önce bugün, 3 Kasım 2002 genel seçimleriyle tek başına iktidara geldi. 'Aydınlığa açık karanlığa kapalı' sloganıyla yola çıkan AK Parti iktidarı süresince birçok sınav verirken Türk siyasetinde yeni bir devrin başlamasına da vesile oldu.

Gündem 03.11.2022, 10:37 03.11.2022, 13:58
Abone ol

20 yıl önce bugün 3 Kasım 2002'de AK Parti tek başına iktidar oldu. 14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti ilk sınavını 20 yıl önce bugün verdi.

'AYDINLIĞA AÇIK KARANLIĞA KAPALI'

Erdoğan'ın liderliğinde "Aydınlığa açık, karanlığa kapalı" sloganıyla yola çıkılırken Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.

20 yılda; 6 genel, 2 cumhurbaşkanlığı, 4 yerel seçim ile 3 halk oylaması yapıldı. Erdoğan ve AK Parti ipi hep önde göğüsledi.

AK PARTİ'NİN İLK SEÇİM ŞARKISI

AK Parti seçim zaferlerinin yanı sıra müzikleriyle de konuşuluyor. İşte AK Parti'nin ilk seçim şarkısı olan 'Bundan Böyle' isimli parçası...

'20 YILLIK KESİNTİSİZ İKTİDARLA BİR REKORA DAHA İMZA ATMIŞ OLUYORUZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün grup toplantısında AK Parti'nin iktidara gelişinin müjdecisi olan 3 Kasım 2002 seçimlerinin 20. yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, şunları aktardı:

Aziz milletimizin takdir ve teveccühüyle 3 Kasım 2002 tarihinde başlayan hizmet yolculuğumuzda 20 yıllık kesintisiz iktidarla bir rekora daha imza atmış oluyoruz. Rabb'imize, bizlere her karışı mübarek şehit kanlarıyla sulanmış bu vatana hizmet etme, milletimize hizmetkar olma şerefi verdiği için hamdediyoruz. Girdiğimiz 15 seçimin tamamında, demokrasi ve kalkınma yolculuğumuzun her adımında, bizlerden desteğini, hayır duasını esirgemeyen necip milletimize, tüm fertleriyle ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

'20 YIL ÖNCE BUGÜN, BU SAATLER'

AK Parti'nin iktidara geldiği seçimlerin yıl dönümünde yapılan paylaşımda, "20 yıl önce bugün, bu saatler" ifadesi kullanıldı.

Paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "2181" numaralı sandığa oyunu atarken çekilen fotoğrafı yer aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!