banner2

Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu Ekrem İmamoğlu'na özendi! Aydın Şehir Hastanesi'nin yollarını yapmıyor

Aydın Belediyesi'nin 2023'te yapımı tamamlanacak olan Aydın Şehir Hastanesi'nin yollarını ve altyapısını yapmıyor. İddiaya göre Aydın Belediye Başkan Özlem Çerçioğlu'nun 700 dönümlük bir araziyi tahsis edemediği için herhangi bir çalışma yapmadığı söyleniyor.

Gündem 03.08.2022, 09:22 03.08.2022, 10:44
Abone ol
Aydın Belediye Başkanı Çerçioğlu Ekrem İmamoğlu'na özendi! Aydın Şehir Hastanesi'nin yollarını yapmıyor

2023 'te yapımı tamamlanacak olan Aydın Şehir Hastanesi'nin yapımı hızla devam ederken, CHP'li Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin altyapı ve hastane yollarıyla ilgili herhangi bir çalışma yapılmadığı ortaya çıktı.

İNŞAAT BİTMEDEN ÇALIŞMALARIN TAMAMLANMASI GEREKİYOR

2023'te hizmete açılması planlanan şehir hastanesi ile ilgili altyapı ve yol çalışmalarının inşaat bitirilmeden tamamlanması gerekiyor.

AYDIN BELEDİYE BAŞKANI 700 DÖNÜM TARIM ARAZİSİ İSTEDİ

SABAH'ın aktardığı habere göre, Şevketiye Mahallesi'nde 140 bin metrekare alanda yapım çalışmaları süren Aydın Şehir Hastanesi'nin altyapı çalışmaları için yaklaşık bin dönüm arazi tahsisi yapılmasına rağmen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun 700 dönüm tarım arazisinin daha eklenerek toplam 1700 dönüme çıkartılmasını istediği iddia edildi.

20 BİN İNSANA ŞİFA OLACAK

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş konuya ilşkin şu açıklamalarda bulundu:

"Şehir hastanesi yaklaşık 1 milyar 200 milyon lira maliyetli ve 1400 yatak kapasiteli. 4 bin sağlık çalışanı ile hizmet verecek. Aydın Şehir Hastanesi günde 20 bin insana şifa olacak. Kuşkusuz gönlünde insan sevgisi olan herkes için böyle bir hastanenin Aydın'ımıza kazandırılması büyük bir öneme sahip"

'RANT HIRSIYLA HAREKET EDEN BİR ZİHNİYET VAR'

Hastanenin altyapı çalışmalarının Aydın Büyükşehir Belediyesi'nce tamamlanması gerektiğini vurgulayan Savaş şunları aktardı:

"Ancak son günlerde ortaya çıkan gelişmeler bizleri kaygılandırıyor. Milletimize hizmet yerine rant hırsıyla hareket eden bir zihniyet var. Üstelik bu rant, Aydın'ımızın en verimli tarım arazileri üzerinden sağlanmak isteniyor" 

'BAŞKAN ÇERÇİOĞLU İLAVE 700 DÖNÜM DAHA İSTEDİ'

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Aydın Şehir Hastanesi'nin altyapı hizmetleri için bin dönüm arazi tahsis ettiğini hatırlatan Savaş şunları söyledi:

"Ancak Özlem Çerçioğlu, tahsis edilen bin dönüm arazinin yeterli olmadığı iddiasıyla, ilave 700 dönüm daha birinci sınıf tarım arazisinin tahsis edilmesini istedi. Projeyle hiçbir ilgisi olmadığı halde bu anlamsız talepkârlık sonucunda istediği tarım arazilerini alamayan Büyükşehir Belediye Başkanı, altyapı çalışmalarını başlatmadı" 

'VİCDANINIZ RAHAT MI?'

Savaş, "Sayın Başkan; ısrarla istediğiniz birinci sınıf tarım arazilerinin çevresinde, ailenize veya bağlı şirketlerine ait kaç dönüm arazi var? Israrla istediğiniz ilave 700 dönüm tarım arazisi, daha önce vaat ettiğiniz Işıklı Doğal Yaşam Parkı'nın yapılacağı araziyi nasıl etkileyecek? Birilerinin haksız zenginleşmesini sağlamak uğruna hastanenin faaliyete geçmesini engellemeyi göze alırken vicdanınız rahat mı?" dedi.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU DA AYNI ŞEYİ YAPMIŞTI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da bütçesinin olmadığını iddia ederek, İstanbul Başakşehir'deki Çam ve Sakura Hastanesi'nin bağlantı yollarını yapmayacağını açıklamış, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrası Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yolları tamamlamıştı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!