banner2

Ayasofya Camii'nde Ramazan hazırlığı! Hummalı temizlik başladı

2020 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararla aslına rücu ettirilen Ayasofya-i Kebir Camii Şerif'inde Ramazan hazırlığı başladı. Hummalı bir temizliğinin başladığı Ayasofya Camii'nin içi gül suyuyla yıkandı. Ekipler cami avlusu ve çevresini de sıcak suyla temizledi.

Gündem 21.03.2023, 11:07 21.03.2023, 11:59
Abone ol

24 Temmuz 2020 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla aslına rücu ettirilen Ayasofya Camii'nde Ramazan öncesi hummalı bir hazırlık var.

CAMİNİN İÇİ GÜL SUYUYLA YIKANDI

2 Ramazan geçiren Ayasofya Camii, yine milyonları ağırlayacak. Camide temzilik çalışması başlarken Fatih Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince camiinin içi gül suyuyla yıkandı. Ayrıca ekipleri cami avlusu ve çevresini de sıcak suyla temizledi. 

HALILAR TEMİZLENDİ AYAKKABILIKLAR SİLİNDİ

Fatih Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdür Yardımcısı Recep Yıldız, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Ramazan öncesinde 20 kişiden oluşan ekiple yapılan çalışmada Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ndeki halıların temizlendiğini, ayakkabılıkların silindiğini anlattı.

RAMAZAN BOYUNCA TEMİZLİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK

Gül suyuyla yıkanan caminin dezenfekte edildiğini belirten Yıldız, "Temizlik çalışmalarımız Ramazan boyunca devam edecek. Sıcak suyla avluyu, Ayasofya Meydanı'nı ve şadırvanları da temizliyoruz. Amacımız misafirlerimizin daha hijyenik ortamda ziyaretlerini yapmasını sağlamak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!