Yandex Metrica

Avrupa'nın en uzun çift tüplü karayolu Yeni Zigana Tüneli'nde açılışa geri sayım! Seyahat süresi 30 dakika azaldı

Avrupa'nın en uzun çift tüplü karayolu Yeni Zigana Tüneli'nde açılışa geri sayım! Seyahat süresi 30 dakika azaldı

Dünyanın üçüncü, Avrupa'nın en uzun çift tüplü karayolu Yeni Zigana Tüneli önümüzdeki ay hizmete açılıyor. Hizmete girdiğinde seyahat süresini 30 dakika kısaltacak olan tünelde mevcut yol ise 8 kilometre kısalacak. Projenin hizmete açılmasıyla keskin virajlar da tarih olacak.

Gündem

02.05.2024, 14:23

Türkiye'nin gurur projelerinden biri olan Yeni Zigana Tüneli'nnde sona gelindi. Dev proje Nisan ayında hizmete girecek. Asfaltlama ve bağlantı yolları trafiğe açık halde tamamlanırken, elektromekanik ve tünel içindeki işaretleme çalışmalarında da sona gelindi. 

Töreleri gereği ülkesinde öldürecekmiş! Hayvan gübresinin içinde kan donduran cinayet! Töreleri gereği ülkesinde öldürecekmiş! Hayvan gübresinin içinde kan donduran cinayet! Haberi Görüntüle

DÜNYANIN 3. AVRUPA'NIN EN UZUN ÇİFT TÜPLÜ KARAYOLU TÜNELİ OLACAK

Temeli 17 Mart 2017 tarihinde atılan ve 24 saat esasına göre inşaatına devam edilen Yeni Zigana Tüneli  hizmete girdiğinde 14.5 kilometre uzunluğu ile dünyanın 3., Avrupa'nın ise en uzun çift tüplü karayolu tüneli olacak. Bağlantı yolları ile birlikte 15,1 km'ye ulaşacak yolun ulaşıma açılmasıyla Trabzon-Gümüşhane arasında mesafe yaklaşık 30 dakika azalırken, mevcut yol ise 8 kilometre kısalacak.

Fenerbahçe Allan Saint Maximin'i trasfer mi etti? Allan Saint Maximin forvet mi, orta saha mı? Fenerbahçe Allan Saint Maximin'i trasfer mi etti? Allan Saint Maximin... Haberi Görüntüle

YILLIK 139 MİLYON TASARRUF EDİLECEK 

Yeni Zigana Tüneli zamandan 40 milyon TL, akaryakıttan 99 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 139 milyon TL tasarruf edilecek. Tünel ile karbon salımı da 18 bin ton daha az gerçekleşecek.

Zigana Tüneli projesi, Trabzon-Aşkale Yolu'nun 44. km'sindeki Maçka/Başarköy mevkiinde başlayıp, 67. km'de yer alan Köstere-Gümüşhane Yolu'na köprülü kavşak ile bağlanıyor.

3 çocuklu aileye 17 bin TL mi verilecek? Üç çocuğu olana asgari ücret kadar yardım mı yapılacak? 3 çocuklu aileye 17 bin TL mi verilecek? Üç çocuğu... Haberi Görüntüle

1. TÜNELDE BİN 825 METREYE İNDİRİLEN KOT 600 METRE DAHA AŞAĞI ÇEKİLEREK BİN 212 METREYE İNECEK

12 metre genişliğindeki mevcut devlet yolu ikişer şeritli bölünmüş yol hâline gelecek. Projenin hizmete açılmasıyla, Zigana'nın zirvesinde 2 bin 10 metre olan ve 1. tünelde bin 825 metreye indirilen kot, 600 metre daha aşağı çekilerek bin 212 metreye inecek.

BTC neden yükseliyor? 15 Temmuz Bitcoin ne kadar oldu? BTC neden yükseliyor? 15 Temmuz Bitcoin ne kadar oldu? Haberi Görüntüle

100 KİLOMETRE OLAN GÜZERGAH 10 KİLOMETRE KISALTILDI

100 kilometre olan güzergah 10 kilometre kısaltarak 90 kilometreye düşürülmüş olacak. Özellikle kış aylarında yağışın ve karın yoğun olduğu geçitte keskin virajlar ve rampalar da bu projeyle ortadan kalkmış olacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading