Yandex Metrica

Atatürk'ün bilinen imzası gerçek değil mi? Atatürk'ün orijinal imzası nasıl?

Atatürk'ün bilinen imzası gerçek değil mi? Atatürk'ün orijinal imzası nasıl?

Dünyanın en bilindik imzalarından biri hiç kuşkusuz Atatürk'ün imzasıdır. Aarabalarda, giyisilerde, rozetlerde ve vücuda işlenen dövmelerde sıkça karşılaştığımız o bilindik Atatürk imzası gerçek değil mi? Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Mustafa Kemal Atatürk'ün orijinal imzalarını kamuoyuna tanıttı. Bu paylaşımın ardından Atatürk'ün bilinen imzası gerçek değil mi? Atatürk'ün orijinal imzası nasıl? soruları gündeme geldi.

Gündem

13.06.2024, 15:55

Mustafa Kemal Atatürk'ün imzası tüm dünyada en çok kullanılan imzalardan biridir. Hayatın her alanında Atatürk'ün imzasını görmek mümkün. Kimi zaman otomobillerin üstünde, kim zaman kıyafetlerde, kim zaman bayrak ve flamalarda, kimi zaman hediyelik eşyalarda Atatürk'ün dövmesi karşımıza çıkabiliyor. İmza son zamanlarda en popüler dövmeler arasında da yer alıyor. Yüz binlerce kişi Atatürk imzasını vücuduna kazıtmış durumda. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından paylaşılan görsellerden sonra Atatürk'ün bilinen imzası gerçek değil mi? Atatürk'ün orijinal imzası nasıl? soruları pek çok kişi tarafından sorulmaya başlandı.

"Vatana destek vergisi" nedir? DDM'den vatana destek vergisi açıklaması! Haberi Görüntüle

ATATÜRK'ÜN BİLİNEN İMZASI GERÇEK DEĞİL Mİ?

Atatürk'ün hafızalara kazınan imzasına ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'nda 

Atatürk'ün Harf İnkılabı ile Soyadı Kanunu'ndan sonra kullanmaya başladığı ve öncesinde kullandığı orijinal imzalar da paylaşıldı. Atatürk'ün imzalarının dolaşımdakilerden farklı olduğu, orijinal imzaların ise resmi belgelerde yer aldığı belirtildi. 

BYD Manisa'da hangi ilçede fabrika kuracak? BYD fabrikası Manisa'nın neresinde olacak? BYD Manisa'da hangi ilçede fabrika kuracak? BYD fabrikası Manisa'nın neresinde... Haberi Görüntüle

ATATÜRK'ÜN ORİJİNAL İMZASI NASIL?

Atatürk'ün 6 farklı orijinal imzasının yer aldığı fotoğraflar basın mensupları ile paylaştı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Harf İnkılabı ile Soyadı Kanunu'ndan sonra kullanmaya başladığı ve öncesinde kullandığı orijinal imzalarını paylaştı.

Dünyanın gözü bu zirvede: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar Dünyanın gözü bu zirvede: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe kritik temaslar Haberi Görüntüle

ATATÜRK'ÜN BİLİNEN İMZASI NASIL?

Atatürk'ün hayatın her alanında gördüğümüz imzası ise şöyle;

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading