Atatürk Havalimanı'na Millet Bahçesi geliyor! İstanbul’a nefes aldıracak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda inşa edilen millet bahçesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak fidan dikim töreninin hazırlıklarının sürdüğünü Twitter hesabından duyurdu. Yapılanın Türkiye'nin en büyük millet bahçesi olacağını belirten Bakan Kurum," Tamamlandığında Dünya’nın en büyük yeşil alanlarından biri olacak millet bahçemiz, 132 bin 500 ağacıyla İstanbul'un merkezinde 5 milyon 61 bin metrekarelik bir yeşil koridora dönüşecek. İstanbul’a nefes aldıracak" diye konuştu. İşte detaylar...

Gündem 15.05.2022, 23:35 15.05.2022, 23:58
Abone ol
Atatürk Havalimanı'na Millet Bahçesi geliyor! İstanbul’a nefes aldıracak

Atatürk Havalimanı'na İstanbullulara oh çektirecek devasa bir ormanlık alan yapılıyor. Söz konusu hizmet ile ilgili Bakan Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2053 vizyonunun en iddialı hedeflerinden biri olan "Yeşil Kalkınma Devrimi" doğrultusunda durmadan, yılmadan çalışmaya, Türkiye'yi yeşillendirmeye devam edeceklerini açıkladı.

Millet bahçesinin, iklim değişikliğinin olumsuz etkileriyle mücadeleye güç katacağının altını çizen Kurum, bahçenin, İstanbul'un en merkezi afet toplanma alanı olacağını ifade etti.

DÜNYANIN EN BÜYÜK YEŞİL ALANLARINDAN BİRİ OLACAK

Kurum, tamamlandığında dünyanın en büyük yeşil alanlarından biri olacak millet bahçesinin, 132 bin 500 ağacıyla İstanbul'un merkezinde 5 milyon 61 bin metrekarelik yeşil bir koridora dönüşeceğini, İstanbul'a nefes aldıracağını vurguladı.

"İSTANBUL DAHA DA GÜZELLEŞECEK"

Paylaşımında, "#85MilyonunBahçesi" etiketini kullanan Kurum, şunları kaydetti:

"İstanbul daha da güzelleşecek. Milletimize hayırlı olsun. İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yapacağımız Türkiye'nin en büyük millet bahçesi, ilk fidanlarıyla buluşmak için gün sayıyor. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle yapacağımız fidan dikim töreni için hazırlıklarımıza heyecanla devam ediyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!