banner2

Aslı Baykal Uğur Dündar'ı yerden yere vurdu: Başarısız muhalefetin tetikçisi

Aslı Baykal ile muhalif gazeteci Uğur Dündar arasında sosyal medyada kavga çıktı. Aslı Baykal, kendisini eleştiren Uğur Dündar'a Halk TV üzerinden tepki gösterirken "Başarısız muhalefetin tetikçiliğini yapanlar yüzünden iktidar 25. yılına giriyor" ifadelerini kullandı.

Gündem 31.05.2023, 14:20 31.05.2023, 14:51
Abone ol
Aslı Baykal Uğur Dündar'ı yerden yere vurdu: Başarısız muhalefetin tetikçisi

CHP'den istifa ettikten sonra Kemal Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vuran CHP eki Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, seçim sürecinde muhalefete yaptığı eleştirilerle sık sık gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz günlerde Kemal Kılıçdaroğlu için 'diktatör' diyen Aslı Baykal, muhalif kimliğiyle bilinen gazeteci Uğur Dündar'la sosyal medyada kapıştı.

Seçim hezimetinin ardından Kemal Kılıçdaroğlu yönetimine tepki gösteren Aslı Baykal, "Diktator Kılıçdaroğlu CHPyi yemeğe devam etme kararı aldı. Vebali buna destek olan herkesin boynuna olacaktır!" paylaşımında bulundu.

UĞUR DÜNDAR: KAÇA SATTINIZ

Aslı Baykal'ın paylaşımını alıntılayan Uğur Dündar ise şu ifadeleri kullandı;

"Sn. Aslı Baykal, siz bırakın ahkâm kesmeyi de, CHP'nin parasıyla kurulan televizyonu kaça sattınız, onu açıklayın! Ayrıca Türkçe'de "yemeğe" değil, "yemeye" yazılır. Siz TV'nin parasını "yemeye" bakın, CHP'nin geleceğini belirlemeyi CHP'lilere bırakın!!!" 

''HALA KUYRUK ACISINI ÇIKARMAYA ÇALIŞIYOR''

Kılıçdaroğlu'nu eleştirmesine tepki gösteren Uğur Dündar'a yanıt veren Aslı Baykal, ünlü gazetecinin Halk TV'nin Genel yayın yönetmeni olmak için kendisine yaranmaya çalıştığını belirtti ve şunları kaydetti; ''Halk tvnin Genel yayın yönetmeni olmaya çalışırken Değerli Aslı Hanımefendi diye mesaj atanlar hala kuyruk acısını çıkarmaya çalışıyor. Sen kendi kendine en dürüst gazeteci ödülü vermeye devam et. Başarısız muhalefetin tetikçiliğini yapanlar yüzünden iktidar 25. yılına giriyor.''

''SOĞUK SU İÇ İYİ GELİR''

Aslı Baykal, daha sonraki paylaşımında ise ''Derdin hiç bir zaman  gerçekler değil kanala ben gelince uğradığın kayıpların acısını çıkarmak. Önce kanaldan işçi çıkardılar hakkımı helal etmiyorum  dedin, ama Yılmaz Özdil ve pek çok gazeteci işten çıkarılırken sustun.4 ay önce bu kanal birisinin diyerek mektuplarını koydun, şimdi partinin diyorsun. Soğuk su iç iyi gelir, yoga da öneririm.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!