banner2

Aslı Baykal CHP'den istifa etti: Gidişattan hiç mutlu değilim

CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın kızı, Prof. Dr. Aslı Baykal, Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa etti.

Gündem 31.10.2022, 14:42 31.10.2022, 15:33
Abone ol
Aslı Baykal CHP'den istifa etti: Gidişattan hiç mutlu değilim

2023 yılının haziran ayında yapılacak olan seçimler öncesi Cumhur İttifakı'nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan ancak Millet İttifakı henüz adayını açıklamadı. CHP'nin önderliğinde kurulan altılı masa, belli dönemlerde bir araya gelmesine rağmen henüz adayını açıklamadı. Altılı masa etrafında toplanan parti liderleri her defasında farklı isimleri ön plana çıkarırken bu söylemler krize neden oldu. Adı zikredilmese de masanın gizli ortağı HDP ile ortaklık kuran CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını açıklaması belirsizliğe yol açarken flaş bir istifa kararı geldi.

''SİYASİ PARTİ ÜYELİĞİNİZ SONLANDIRILMIŞTIR''

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal, CHP'den istifa etti. Sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşımda bulunan Aslı Baykal, ''Siyasi parti üyeliğiniz sonlandırılmıştır'' ifadelerini kullandı. Aslı Baykal'ın bu paylaşımı şaşkınlık yaratırken sosyal medyada geniş ses getirdi.

PARTİNİN GİDİŞATINDAN MUTLU DEĞİL

Yeni Şafak'ta yer alan bilgiye göre; CHP eski Genel Sekreteri ve Eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Mehmet Sevigen, Aslı Baykal ile telefonda görüştüğünü ve oldukça üzgün olduğunu ifade ederken şu açıklamayı yaptı; ''İstifa ettiği doğru. Kendisini aradım, oldukça üzgündü. 'Partinin gidişatından mutlu değilim dedi.' Zaten hiçbirimiz mutlu değiliz" 

Deniz Baykalın kızı Aslı Baykal, CHPden istifa etti

''GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE YAZMANIZ YETERLİ''

Sosyal medya hesabından 'Siyasi parti üyeliğiniz sonlandırılmıştır' yazılı mesajı paylaşan Aslı Baykal, DHA muhabirinin "Neden istifa ettiniz?" sorusuna "Gördüğüm lüzum üzerine yazmanız yeterli" cevabını verdi ve daha fazla konuşmak istemediğini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!