banner2

Asker, jandarma ve polis Şanlıurfa için seferber! Sel felaketinin izleri siliniyor

Şanlıurfa'daki sel felaketinin ardından 10 bin askeri personel ve bin 687 araç selin izlerini silerken bölgede hayatın normalleştirilmesi için çalışıyor.

Gündem 22.03.2023, 10:05 22.03.2023, 11:30
Abone ol
Asker, jandarma ve polis Şanlıurfa için seferber! Sel felaketinin izleri siliniyor

Asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardıdnan sel felaketi ile sarsılan Şanlıurfa'da çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 10 bin askeri personel bin 687 araç ile selin izlerini silmek için çalışıyor. 

EKİPLER GÜNLERDİR ÇALIŞIYOR

Şanlıurfa'da 14 Mart gecesi meydana gelen şiddetli yağmur ve selin ardından ana arterlerde su taşınları olurken cadde ve sokaklar göle döndü. Vatandaşlar sel sularına kapıldı. 3 bin 154 kişinin konut, iş yeri, araç ve muhtelif ev eşyalarının zarar gördüğü bildirildi. 

Sel felaketinin ardından Şanlıurfa'da 16 kişi hayatını kaybetti. 5 kişinin canına mâl olan Abide Köprüşü Kavşağı'nda ise ekipler günlerce çalıştı.

ASKER, POLİS VE JANDARMA ŞANLIURFA İÇİN SEFERBER

Bölgede hasar tespit çalışmakları ile su tahliyesi ve çamur temizliği ise hâlâ devam ediyor. Jandarma, polis ve asker 10 bin personel ile çalışmaarı tüm hızıyula sürdürüyor. Evlerinde mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için köprü kuran Mehmetçik, 8'inci günde ise kentte çamur temizliği yapıyor.

10 BİN 687 ARAÇ SAHADA

Günlerdir sele kapılarak kaybolan vatandaşları bulmak için arama kurtarma çalışmalarına destek veren Mehmetçik, hayatın normale dönmesi için çlışmalara devam ediyor. TOMA'ların da kullanıldığı alışmalarda 10 bin personel 687 araç ile selin izlerini siliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!