banner2

Artık marketlerde satılamayacak! Nar ekşisi yasaklandı mı? Nar ekşisi neden yasaklandı?

Nar ekşisi gibi görünen fakar nar aromalı sos, nar aromalı şurup ve nar ekşili şurup gibi ürünlerin yurt içine yasaklanması Resmi Gazete'de yayımlanarak yasaklandı. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın aldığı karar doğrultusunda, mevcutta piyasaya sürülen ürünler ise 30 Haziran 2024 tarihinden itibaren piyasada yer almayacak. Peki, Nar ekşisi yasaklandı mı? Nar ekşisi neden yasaklandı?

Gündem 24.03.2023, 13:59
Abone ol
Artık marketlerde satılamayacak! Nar ekşisi yasaklandı mı? Nar ekşisi neden yasaklandı?

Bugün son dakika olarak açıklandı. Nar ekşili soslar yasaklandı mı? sorusu bugün gündeme geldi. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın aldığı karar doğrultusunda, mevcutta piyasaya sürülen ürünler ise 30 Haziran 2024 tarihinden itibaren piyasada yer almayacak. Peki, Nar ekşisi yasaklandı mı? Nar ekşisi neden yasaklandı?

NAR EKŞİSİ NEDEN YASAKLANDI?

AA'nın haberi doğrultusunda, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın hazırladığı "Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu bağlamda, nar ekşisine, nar, nar suyu, nar suyu konsantresi ve su dışında başka bir gıda bileşeni eklenmesi yasak oldu.

SON TARİH BELLİ OLDU

Nar ekşisi izlenimi veren nar aromalı sos, nar sosu, narlı sos, nar ekşili sos, nar aromalı şurup ve nar ekşili şurup gibi isimlerle nar ekşisi benzeri ürünler yurt içinde piyasaya arz edilemeyecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!