Arapça tabela dönemi bitiyor! AK Partili isim resmen duyurdu: Tarihi darbe

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir'den yabancı tabelalar ile ilgili bir öneri geldi. Yabancı kelimelere dönük istila edici bir durum olduğunu ifade eden Aydemir, 'Yabancı isim kullanan iş yerlerine ilave vergi gelmeli' sözlerini kaydetti.

Gündem 13.05.2022, 17:56
Arapça tabela dönemi bitiyor! AK Partili isim resmen duyurdu: Tarihi darbe

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir iş yeri tabelasında yabancı isim kullananlarla ilgili 'ilave vergi' teklifini getirdi. 

Türkçe kelimelerin kullanılmasının önemine dikkat çeke Aydemir, abancı kelimelere dönük istila edici bir halin söz konusu olduğunu ve buna tedbir alınması gerektiğini vurguladı.

YABANCI İSİM KULLANAN İŞ YERLERİNE EK VERGİ TEKLİFİ 

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 13 Mayıs'ın, Türk Dil Bayramı olarak kutlandığını anımsatan Aydemir, belediyelerden de bu konuda bir talepleri olduğunu dile getirerek, "Yabancı isim kullanan iş yerlerine ilave vergi gelmeli. Eğer bir iş yeri, kendini tarif ederken yabancı bir kelime kullanıyorsa ona mutlaka ilave bir vergi konulması lazım. Onun bir külfete katlanması lazım. Çünkü bu durum, milletin kodlarına dönük bozucu bir yaklaşım sergiliyor." sözlerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!