banner2

Araç sahipleri dikkat! O ödemeler için son gün: Ek MTV ödemesi nereden yapılacak?

Araç sahiplerini ilgilendiren önemli bir hatırlatma. Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleri için son gün bugün. Ek MTV ödemesinin ilk taksitini yapmak için son ödeme tarihi 6 Eylül olarak belirlenmişti. Bu nedenle MTV ödemesini yapmayı unutmayın ve son tarih olan bugünü kaçırmamaya özen gösterin.

Gündem 06.09.2023, 11:16 06.09.2023, 12:14
Abone ol
Araç sahipleri dikkat! O ödemeler için son gün: Ek MTV ödemesi nereden yapılacak?

Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesinin ilk taksit son ödeme tarihi bugün sona eriyor. Henüz ödemesini yapmamış olan vatandaşlar, bu ödemeyi Gelir İdaresi Başkanlığı'na ait olan "gib.gov.tr" internet sitesi, İnteraktif Vergi Dairesi, ve GİB Mobil uygulaması üzerinden, ayrıca PTT şubeleri ve vergi dairelerinden gerçekleştirebilirler. Unutmayın ki Ek MTV ödemesini yapmadan, aracınızı trafiğe çıkaramaz, hurdaya ayıramaz veya yurt dışına çıkaramazsınız. Bu nedenle son ödeme tarihini kaçırmamaya dikkat edin.

BUGÜN SONA ERİYOR

Yeniden yapılandırma olarak da bilinen 7440 sayılı Kanun'un sağladığı haklardan yararlanmak için son dönemece girildi. Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemesinin ilk taksiti için ödeme süresi bugün sona eriyordu. Ancak 31 Ağustos Perşembe sonuna kadar ödenmesi gereken ek MTV'nin birinci taksitinin ödeme süresi, 6 Eylül Çarşamba sonuna kadar uzatılmıştı. Bu süre uzatımı ile birlikte ödemenizi zamanında gerçekleştirmeniz için biraz daha fazla zamanınız bulunuyor.

EK MTV ÖDEMESİ NEREDEN YAPILACAK?

Ödemeleri gerçekleştirmek için birçok yöntem mevcut. Bu ödemeleri Gelir İdaresi Başkanlığı'na ait olan "gib.gov.tr" internet sitesi, İnteraktif Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı bankaların kredi veya banka kartlarıyla banka hesabınızdan, şubelerden, mobil, telefon ve internet bankacılığı aracılığıyla da ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Vergi dairesi vezneleri ve PTT şubeleri de ödeme yapabileceğiniz diğer alternatifler arasında yer almaktadır. Ödeme yapmak için size en uygun olan yöntemi seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!