Yandex Metrica

Apple Google ile görüşüyor! Bir sonraki iPhone Yapay Zeka ile güçlendirilecek

Apple Google ile görüşüyor! Bir sonraki iPhone Yapay Zeka ile güçlendirilecek

Samsung gibi rakipler, video düzenleme ve kayıt özetleme için Gemini'yi en yeni cihazlarına zaten entegre etti. Şimdi sıra İphone'da...

Gündem

15.05.2024, 22:52

Cupertino devi sektörü değiştiren çığır açan teknolojiyi benimsemek için adım atarken Apple, Gemini yapay zeka sistemini bir sonraki iPhone'da kullanmak için Google ile görüşüyor.

Şırnak'tan acı haber: Astsubay İbrahim Daşçı şehit oldu Şırnak'tan acı haber: Astsubay İbrahim Daşçı şehit oldu Haberi Görüntüle

APPLE'DAN YAPAY ZEKA ADIMI

The New York Times'ın tartışmalar hakkında bilgisi olan üç kaynağa göre, müzakereler ön aşamada ve potansiyel bir anlaşmanın kesin kapsamı henüz belirlenmedi.

Kaynaklardan birine göre Apple, büyük miktarda veriyi analiz edebilen ve metin üretebilen büyük bir dil modelinin potansiyelinden yararlanmaya çalışırken diğer yapay zeka şirketleriyle de görüşmelerde bulundu.

THY 599 TL bilet hangi uçuşlarda geçerli? KKTC THY indirimli bilet hangi tarihler arasında? THY 599 TL bilet hangi uçuşlarda geçerli? KKTC THY indirimli... Haberi Görüntüle

GOOGLE YORUM YAPMAYI REDDETTİ

Apple CEO'su Tim Cook, yatırımcılara şirketin yeni yaratıcı yapay zeka yetenekleri sunacağına dair söz verdi. Bu yıl Samsung gibi rakip şirketler, video düzenleme ve kayıt özetleme için Gemini'yi en yeni cihazlarına zaten entegre etti.

Apple ve Google, bilgiler hakkında yorum yapmayı reddetti.

Türkiye-Hollanda çeyrek final maçı ne zaman, saat kaçta? Türkiye-Hollanda çeyrek final maçı ne zaman, saat kaçta? Haberi Görüntüle

TEKNOLOJİDE EN UZUN SOLUKLU ORTAKLIK

Apple ile Google arasında yaratıcı yapay zekaya ilişkin bir anlaşma, teknolojinin en uzun soluklu ortaklıklarından birinin kapsamını genişletecek.

Apple 2007'de ilk iPhone'u piyasaya sürdüğünden beri Google, cihazın başarısında etkili oldu.

The Boys 4. sezon 8. bölüm ne zaman çıkacak? The Boys 8. bölüm çıktı mı? The Boys 4. sezon 8. bölüm ne zaman çıkacak? The... Haberi Görüntüle

GOOLE'DAN APPLE'A YAPAY ZEKA DESTEĞİ

İlk önce navigasyon uygulaması için Google Haritalar'ı sağladı ve daha sonra iPhone'un Safari tarayıcısında varsayılan arama motoru olmak için bir anlaşma yaptı; Google'ın Apple'a yılda 18 milyar dolardan fazla ödediği bir anlaşma.

Google'ın iPhone için yaratıcı yapay zeka hizmetleri sağlama konusundaki tartışmaları, Apple'ın ürünlerindeki boşluğu doldurmaya çalışmasının son örneği.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika ekonomi mesajı: Fiyat balonu sönüyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika ekonomi mesajı: Fiyat balonu sönüyor Haberi Görüntüle

MİCROSOFT TARAFINDAN TAHTAN İNDİRİLDİ

NYT'nin aktardığına göre, konu hakkında bilgisi olan iki kişi, Apple'ın ChatGPT ve Gemini gibi sohbet robotlarının arkasındaki teknolojiyi, kendi büyük dil modelini geliştirmek istediğini ancak geride kaldığını söyledi. 

Apple'ın yapay zeka ürününü piyasaya sürmedeki gecikmesi kelimenin tam anlamıyla buna mal oldu: On yıl boyunca dünyanın en değerli, halka açık şirketi olduktan sonra, bu yıl Yapay Zekaya "agresif" yatırım yapan Microsoft tarafından tahtından indirildi. 

MHP'li Büyükataman'dan CHP lideri Özel'e 'bozkurt' tepkisi: Zihnin derinliklerinde Türk düşmanı! MHP'li Büyükataman'dan CHP lideri Özel'e 'bozkurt' tepkisi: Zihnin derinliklerinde Türk... Haberi Görüntüle

YAPAY ZEKA ALANINDA ÖNEMLİ OYUNCU OLACAK

Gecikmelere rağmen Apple, yapay zeka alanında önemli bir oyuncu olma potansiyeline sahip. Şirketin aktif kullanımda olan iki milyardan fazla cihazı var ve bu da onu Google ve diğer şirketler için cazip bir ortak haline getiriyor.

Müşterilerinin kişisel bilgilerini koruma konusundaki itibarı, A.I.'nin gelecekte de katalizör olabileceğini kanıtlayabilir. insanların günlüklerini veya kişisel sağlık verilerini yönetmeye yardımcı olacaklar.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading