Yandex Metrica

Annelerin 'evlat nöbeti' devam ediyor! Bakan Tunç'tan Diyarbakır annelerine ziyaret!

Annelerin 'evlat nöbeti' devam ediyor! Bakan Tunç'tan Diyarbakır annelerine ziyaret!

Diyarbakır'daki temaslarına devam eden Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, eşi Fatma Tunç ile çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan ve partinin il binası önünde evlat nöbetine yıllardır devam eden ailelere ziyarette bulundu.

Gündem

23.01.2024, 22:24

Evlat nöbetinde çocuklarının yollarını gözlemleyen aileler, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve eşi Fatma Tunç'u, Türk bayrakları ve çocuklarının fotoğrafıyla karşıladı. Tunç çifti, tek tek görüştükleri ailelere gül verdi.

NATO Zirvesi'nde son gün! Erdoğan liderlerle sohbet etti NATO Zirvesi'nde son gün! Erdoğan liderlerle sohbet etti Haberi Görüntüle

AİLELER BAKA N TUNÇ'A TEPKİLERİN DİLE GETİRDİ 

Bakan Tunç'a evlatlarının dağa nasıl kaçırıldığını anlatan aileler, terör örgütü PKK ile HDP'ye tepkilerini dile getirdi. Ailelerle görüşmesinin ardından gazetecilere açıklama yapan Adalet Bakanı Tunç, medeniyetlere beşiklik yapmış, bölge ve ülkenin en önemli tarihi kent, peygamberler, evliyalar, sahabeler diyarı Diyarbakır'da bulunduklarını söyledi.

Zehir tacirlerine geçit yok: Tonlarca uyuşturucu ele geçirildi sokak satıcıları yakalandı Zehir tacirlerine geçit yok: Tonlarca uyuşturucu ele geçirildi sokak satıcıları... Haberi Görüntüle

"EVLATLARIMIZI İSTİYORUZ"

Valilik ziyaretinde ildeki yatırımlarla ilgili değerlendirmeleri yaptıktan sonra ilk programa Diyarbakır annelerini ziyaretle başladıklarını kaydeden Tunç, annelerle selamlaştıklarını ve sohbet ettiklerini belirtti.Diyarbakır annelerinin dünyaya, "Terörü reddediyoruz. İnsan hakları mücadelesi veriyoruz. Yaşam hakkını savunuyoruz. Terörü, şiddeti reddediyoruz. Evlatlarımızı istiyoruz." mesajı verdiğini aktaran Tunç, annelerin bu mücadeleye büyük bir fedakarlıkla, büyük bir cesaretle devam ettiğini bildirdi.

PKK çembere alındı! Örgüt Metina ve Zap arasına sıkıştı: TSK son darbeye hazırlanıyor PKK çembere alındı! Örgüt Metina ve Zap arasına sıkıştı: TSK... Haberi Görüntüle

"ANNELERİN BU KARARLILIĞI ÇOK ÖNEMLİ"

Ailelerin kararlı bir şekilde ve taviz vermeden kar, kış, salgın, deprem demeden bu mücadeleye devam ettiğini ifade eden Tunç, annelerin bu kararlılığının çok önemli olduğunu ifade etti. 

Adalet Bakanı Tunç, şunları kaydetti;

Takdire şayan, onlara müteşekkiriz. Özellikle terörün belinin kırılması noktasında annelerin bu cesur ve yürekli duruşları bölgede büyük bir moral kaynağı oldu. Bu nöbete 366 aile, anne katıldı. Bugüne kadar da 46 aile, anne evladına kavuştu. Temennimiz diğer annelerimizin de evlatlarına bir an önce kavuşmaları ve ülkemizin terörden arınmış huzurlu bir geleceğe inşallah Türkiye Yüzyılı'na adım atmamız. Bu noktada onların bu cesur, fedakarca duruşuna çok teşekkür ediyoruz.

Memurlar artık çift maaş alamayacak mı? Memurların maaşı kesilecek mi? Memurlar artık çift maaş alamayacak mı? Memurların maaşı kesilecek mi? Haberi Görüntüle

"ANNELERİMİZE DESTEĞİMİZ HER ZAMAN SÜRECEK"

Türkiye'de özellikle önümüzdeki süreçte bugüne kadar olduğu gibi demokrasimizin standartlarını hayal dahi edilemeyecek şekilde yükselttik. Adaletin tesisi, adalete güven noktasında insan haklarının önündeki engellerin birer birer kaldırılması ve özgürlükler noktasında çok önemli mesafeler aldık. Bundan sonra da inşallah bu kararlılığımızı sürdüreceğiz. Huzurlu bir geleceğe milletçe kavuşabilmemiz anlamında Diyarbakır annelerimizin bu mücadelesine destek olmaya her daim devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan millete seslenecek! 15 Temmuz destanında düzenlenecek programlar belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan millete seslenecek! 15 Temmuz destanında düzenlenecek programlar belli... Haberi Görüntüle

"SİZLERE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ"

Sayın Cumhurbaşkanı'mızın selamlarını iletiyorum. Sizlere şükran borçluyuz. Hep beraber terörün kökünü kazıyıncaya, evlatlarınız kurtuluncaya kadar bu, inşallah devam edecek. İnşallah hep beraber ülkemizi, Diyarbakır'ımızı, diğer illerimizi, bütün Türkiye'yi milletçe, kardeşçe huzurlu bir geleceği Türkiye Yüzyılı'nda hep beraber inşa edeceğiz. Bu cesur duruşunuzdan dolayı sizi yürekten kutluyor, annelerin ellerinden öpüyoruz.Ziyarete, Vali Ali İhsan Su ile eşi Zeliha Su, Bakan yardımcıları Ramazan Can ve Hasan Yılmaz, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehmet Galip Ensarioğlu, Mehmet Sait Yaz ve Suna Kepolu Ataman ve AK Parti İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın da katıldı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading